fbpx
Лайфхаки
Чому потрібно захистити дитину від гаджетів до 13 років

Переважна більшість батьків впевнені, що телефон, телевізор або комп’ютер – ідеальний спосіб занять дитини. У цій статті наведено аргументи педіатра в тому, чому такий вибір – грубе оману, яке тільки шкодить розумовому і фізичному розвитку дітей. Також ви дізнаєтеся, скільки часу «в цифрі» належить дитині від народження до повноліття.

Неправильне стимулювання мозку

Мозок дитини триразово збільшується в своїх розмірах від народження до двох років і продовжує зростати аж до 21 року. Розвиток мозку в ранньому віці визначається подразниками навколишнього середовища або їх відсутністю. Стимулювання мозку надлишковим впливом гаджетів, інтернетом або телебаченням, як показують дослідження, пов’язане з когнітивними затримками, підвищеної імпульсивністю, зниженням здатності до саморегуляції.

Затримка в розвитку

За собою недолік руху і може привести до затримки фізичного і розумового розвитку. Ця проблема стала очевидна в США, де кожна третя дитина вступає до школи, маючи відставання в розвитку, що яскраво відбивається на його успішності. Рухливість же покращує увагу і здатність до пізнання нового. Вчені стверджують, що застосування електронної техніки шкодить розвитку дітей і негативно впливає на їх здатність до навчання.

Ожиріння

Телебачення і комп’ютерні ігри – приклад нехарчових звичок, які безпосередньо пов’язані з епідемією зайвої ваги. Серед дітей, які бавляться портативними пристроями, ожиріння зустрічається на 30% частіше. Кожен четвертий молодий канадець і кожен третій американський молодик страждають синдромом «широкої кістки».

Жарти жартами, але серед дітей із зайвою вагою в 30% випадків буде діагностований діабет, а на додачу до цього особи, які страждають на ожиріння, піддаються більш високому ризику раннього інсульту і серцевого нападу, серйозно скорочуючи тривалість свого життя. Вчені б’ють на сполох, закликаючи всіх і кожного стежити за тучністю дітей, адже перше покоління XXI століття має великі шанси померти раніше за своїх батьків.

Втрата сну

Сухі цифри по США кажуть, що 60% батьків взагалі не контролюють, як тісно їх чада дружать зі всілякими гаджетами, а три чверті сімей дозволяють дітям тягати за собою електроніку в ліжко. Світіння екранів телефонів, планшетів і ноутбуків перешкоджає початку сну, що призводить до скорочення часу відпочинку і недосипання. Вчені ставлять недолік сну нарівні з недоїданням: і те й інше виснажує організм, а відповідно, негативно позначається на засвоєнні шкільних уроків.

Психічні захворювання

Ряд зарубіжних досліджень проводять чіткі паралелі між відеоіграми, інтернетом, телебаченням і їх негативним впливом на психіку молоді. Так, ігроманія стає причиною незадоволеності життям, збільшення тривожності і посилення депресії. Всемирная сеть, в свою чергу, призводить до замкнутості і розвитку фобій. Цей список психічних недуг можна сміливо доповнити розладом, психозом, поведінковими відхиленнями, розладом прихильності, тобто порушенням тісного емоційності з батьками. До відома, один з шести канадських дітей має яке-небудь психічне захворювання, що часто лікується лише сильними психотропними препаратами.

Агресивність

Повторимо побиту істину: жорсткість на ТБ і в комп’ютерних іграх знаходить своє відображення в реальному житті.

Дитина отримує готову схему поведінки, яку він може реалізувати в навколишньому його дійсності. І найважливіше, безліч досліджень приходять до одного і того ж висновку.

Залежність

Чим більше батьки перевіряють пошту, стріляють в монстрів і дивляться серіали, тим більше вони віддаляються від своїх дітей. Брак уваги від дорослих часто компенсується все тими ж гаджетами і цифровими технологіями. В окремих випадках малюк сам стає залежним від портативних пристроїв, інтернету і телебачення. Кожен одинадцятий дитина у віці від 8 до 18 років – «цифровий наркоман».

Шкідливе випромінювання

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров’я та Міжнародне агентство з вивчення раку класифікували радіовипромінювання стільникових телефонів і інших бездротових пристроїв як потенційний канцероген, визначивши в групу 2B «можливо канцерогенних для людини» чинників. Однак слід враховувати, що діти більш чутливі до різних негативних впливів, оскільки їх мозок і імунна система все ще розвиваються. Тому, кажуть вчені, не можна рівняти ризики для молодого і вже сформованого організму. Також обговорюється думка про те, що радіочастотні випромінювання повинні бути рекласифіковано як 2А (ймовірний канцероген), а не поточний 2В.

Читайте також: ТРИ ГОЛОВНІ ПРИЧИНИ, ЧОМУ ЖІНКИ ЗРАДЖУЮТЬ

Джерело.

facebook