fbpx
Суспільство
“Подруга з Горлівки недавно сказала по телефону:” Я для тебе вже … кулю приготувала “

«Ці мерзoтникии хочуть, щоб мій син влився в ряди бойoвиків і терoристів»

«Нещодавно з військомату подзвонили на мобільний, – пише Анна з невеликого міста в так званій« ДНР ».

– Звідки тільки номер дізналися? Запитали: «Ви ще не визначилися, де буде вчитися ваш син? Пропонуємо йому захищати молодy батьківщину. Дуже чекаємо його у військовому училищі. Два роки в казармі на повному забезпеченні, диплом державного зразка і служба в офіцерському званні. Приходьте. Всі ваші дані вже записали ».

Тобто ці мерзоти хочуть, щоб моя дитина влився в ряди бойовиків і терористів? Шок. Через кілька днів дізналася, що такі ж дзвінки надійшли батькам всіх однокласників мого Мишка. Люди налякані. Навіть ті, хто запевняє, що щасливий жити в цій псевдодержаві.

З «захисниками» в «ДНР» якось сутужно. Захарченко на блакитному оці мовить, що його «армія» міцніє з кожним днем. Але це ж карикатура, а не армія. Ні, російські офіцери дійсно як на підбір – підтягнуті, серйозні, ввічливі. А їхні підлеглі – жалюгідне видовище. «Туристи Путіна» прибувають регулярно. Це або колишні зеки, або охочі заробити на знищення українців. Серед «туристів» багато таких, для кого блага цивілізації (ванна, унітаз, ліфт) – щастя. Про місцеві кадри і говорити нема чого. Вся гопота в «ополченні».

Син, природньо, буде вступати до вузу «на великій землі». Це навіть не обговорюється”. «Кількість вкраденої у дітей їжі нікого не хвилює. Головне – патріотичне виховання »

«Працюю вихователем в дитячому саду, – пише Світлана з окупованого районного центру. – Ви навіть уявити не можете, скільки ми зараз виводимо всяких паперів: програми, звіти, пояснювальні записки, форми і анкети. На зборах  (щотижневі політінформації) суцільне словоблуддя про радість жити на Донбасі.

Замучили постійні перевірки з «міністерства освіти». Причому якість харчування, чистота, кількість вкраденої у дітей їжі нікого не хвилюють. Головне – патріотичне виховання. З пелюшок. Щоб на музичних заняттях розучували вірші і пісні про «ДНР», при вході в будівлю і в коридорі щоб висів портрет Захарченко, а атрибутика – на кожному кроці. На ранки все частіше приводять дітей або в камуфляжній формі, або в сарафанах з кокошниами. Музичні інструменти тепер – балалайки і дерев’яні ложки. Коротше, суцільна «Калинка-малинка».

З недавніх пір в наш садок став навідуватися «ополченець» (на кшталт закріпили його за нами). Знаю його давно – звичайний невдаха. Тепер це чудовисько, від якого перегаром несе за версту, розповідає , що батьківщина в небезпеці – українці не дають спокійно жити. Мало не з січня нас змусили готуватися до головного свята року – Дня «республіки». Його відзначають 11 травня – в день проведення «референдуму». На нараді веліли, щоб діти малювали прапори «ДНР». Питаю: «Як? Дітлахи ж зовсім маленькі ». «Нехай долоньки в фарбу занурюють і залишають на папері відбитки». Чорна фарба, синя, червона … ”

«Дожила до загрози розстрілу»

«Подруга з Горлівки недавно сказала по телефону:« Жахливо скучила, але приїжджати тобі не можна. Я для тебе вже … кулю приготувала », – пише жителька Зугреса Катерина. – Ви знайдете слова для коментаря? Я – ні. Дружили зі студентства. Не раз відпочивали сім’ями на море. Свята, дні народження, весілля, похорон, хвороби – все переживали разом.

Третій рік ми «в контрах». Після довгих суперечок і обопільного вердикту «ти зрадила Батьківщину» (я, на її думку, – Донбас; вона, на моє глибоке переконання, – Україну) дзвонимо лише в день народження або на Великдень.

Писала їй довгі листи, пояснювала, чому для мене принципові питання ставлення до своєї країни. У відповідь – образи, крики і вереск. Тепер ось дожила до загрози розстрілу. Знаю, що у неї рука не здригнеться.

«Відразу попереджаю, що я переконаний песиміст, – пише Сергій з Макіївки. – Постійно читаю «ФАКТИ» (передають родичі з Києва). Мене дуже радує, що є люди, які вірять в нашу перемогу. Я – ні.
Вдумайтеся: війна триває без малого три роки. Перерахуйте на дні та години. Весь цей час по землі Донбасу ходять окупанти. У магазинах розплачуємося рублями. Дивимося російські серіали, новини, шоу.

Документальні фільми – тільки про історію Росії, причому більша частина – про Велику Вітчизняну війну і про православну віру. Книги, газети, виставки, концерти – виключно ті, де оспівують народ-переможець. Нам щохвилини вселяють, що лише ця високодуховна держава врятує людство. Звідусіль тільки й чути: «Свята Русь» та «Росія-матінка».

Знаєте, як страшно усвідомлювати, що знайомі, які заявляли буквально три роки тому, що, крім України, себе не бачать ніде, вже «оватаніли». І ще. Нещодавно в школу, де я працюю, спустили циркуляр: згідно зі статтею 13 «закону” ДНР “про боротьбу з екстремізмом», потрібно терміново вилучити з усіх бібліотек ряд книг. Зрозуміло, в їх числі твори про Голодомор, про ОУН і УПА, про сталінські репресії, про українських козаків і гетьманів, а також Конституція України.

Крім цього, твори всесвітньо відомих істориків Яворницького і Кульчицького, томик Леоніда Кравчука «Маємо, що маємо» і навіть такі безневинні книги, як «Україна: природа, традиції, культура», «Найцікавіше про Україну», «Київське вікно у світ» , «Світло духовний і культурний».

Поки читав циркуляр, думав: останній рядок буде – «зібрати і спалити». Але помилився. Організаційні моменти розписані як по нотах: створити комісію з трьох осіб, вилучити книги, скласти їх в картонну коробку, опечатати її, причому з підписом директора.

А тепер скажіть, як збираєтеся повертати сюди Україну? Навіть якщо повісите на кожному дереві наші прапори, це нічого не дасть. Все зайшло занадто далеко. Мені здається, ситуація стала незворотною “.

«Позбавте” ватників “громадянства України»

«Мене зараз більше дратує не шанувальники Путіна, їх діагноз ясний, а ті, хто« не за тих і не за цих »і« за мир у всьому світі », – пише Іван з невеликого міста в« ДНР ». – Вважаю, що саме через них і сталася трагедія.
Дивуюся ідіотизму пропагандистів, що посвідчують, що все навколо о’кей. Кругом бідність і розруха. Люди мруть, як мухи. Багато чоловіків йдуть в інший світ у віці близько п’ятдесяти. Те онкологія, то серце прихопило, то діабет.

Зараз нове віяння: вимагають, щоб цілими колективами, ось прямо сто відсотків, вступали в громадську організацію «Донецька республіка». В управліннях пенсійного фонду, соцзабезах, дитячих садах, ПТУ- все, від керівників до прибиральниць, повинні стати членами «партії Захарченко». Відмовитися практично нереально.

А ще «влади» на третій рік свого правління вирішили поміняти українські трудові книжки на «республіканські». Але для їх отримання всіх змушують заповнити анкету. А там, крім загальних питань, відомості про родичів, які проживають за кордоном. Усно додають, що мова про рідню в Україні. Навіщо? З якої радості я їм повинен повідомляти таке?

До речі, у начальничків місцевого розливу діти в основному живуть в Україні. Логіка залізна: тут їх залишати боязно, а в Росії вони все одно будуть «хохлами».

Забавно було бачити, як їх «порвало», коли дізналися, що Україна ось-ось отримає безвіз. Були ж і ті, хто перед об’єктивом камери знищили «укропскіе» документи.

До речі, щось не бачу натовпи охочих одержати «паспорта« ДНР ». Спочатку страшно засмутився через фінта Путіна. Потім зрозумів, що він кинув чергову кістку «Новоросія». Давно помітив: як тільки у нас починаються всякі бродіння і невдоволення, Кремль відразу ж реагує «месседжами», від яких місцева «вата» приходить в екстаз. Правда, ейфорія триває недовго.

Через газету хочу звернутися до керівництва України. Знаю, що мене підтримають і ті, хто виїхав з Донбасу, і ті, хто тут чекає звільнення. Позбавте «ватників» громадянства України. Я не хочу мати такий же паспорт, як вони. Видайте їм довідку, свідоцтво, посвідчення – все одно що. Тільки щоб вони не могли ні кредит взяти, ні посаду пристойну зайняти, ні виїхати далі цього голімого «совка» – своєї «республіки».

А голосувати – взагалі ніколи. Прийміть такий закон зараз. Нехай швидше звалять «за поребрик». Чемодан-вокзал, та й по всьому. А тих, хто говорить, що тут нема за кого воювати, запевняю: після війни вам буде соромно за ці слова. Так, зараз Україна і «ДНР» – це різні всесвіти. Але статус-кво ми швидко відновимо. Бережи тебе Бог, рідний Донбас! ”

Читайте також: СПОВІДЬ. Я ПOМPУ ЧЕРЕЗ 43 ДНІ

Підготувала Маргарита Леванова, «ФАКТИ»

facebook