fbpx
Суспільство
Помірне голодування може продовжити життя – вчені

Американські вчені прийшли до висновку про те, що голодування може істотно продовжити життя. Як повідомляє РІА Новости з посиланням на Nature Communications, це з’ясувалося в ході експериментальної програми з приматами.

Аналогічні досліди на гризунах вже підтверджували, що зниження споживаних калорій на 30-40% здатне збільшувати тривалість життя. Однак отримати такі ж дані при дослідженні приматів вдалося не відразу. По-перше, примати спочатку живуть набагато довше мишей і щурів, а по-друге результати досліджень, які все ж були проведені, виявилися суперечливими.

Дослідницькі групи з Національного інституту старіння в Дікерсона і Національного центру вивчення приматів в штаті Вісконсін, де проводилися досліди з мавпами, не змогли взаємно підтвердити отримані дані, що стало причиною наукових суперечок. У підсумку представники різних груп вирішили об’єднатися і повторити експеримент.

Як виявилося, на результати перших досліджень вплинула різниця у віці мавп, яких вчені саджали на “голодний” пайок. Так дослідники з інституту старіння починали обмежувати харчування приматів з перших років життя, а в центрі вивчення приматів експеримент ставили над особинами, які вже досягли восьми років.

Вчені продовжили роботу тільки з тими мавпами, яким обмежували раціон в більш зрілому віці. Після цього наукові дані співпали. Тривалість життя “голодуючих” збільшилася на 2-4 роки, а деякі примати жили майже в 1,5 рази більше, ніж їх побратими з контрольної групи. Однією з макак-резусів вже виповнилося 43 роки. Довше примати цього виду, наскільки, відомо вченим, ніколи не жили. Більш того, здоров’я мавп, що харчуються з обмеженням, покращився.

Вчені вважають, що шляхом зниження споживаних калорій можна збільшити тривалість і якість життя і у людини теж.

Читайте також: ОЛЬГА ГОРБАЧОВА ПОКАЗАЛА ЗВОРУШЛИВЕ ФОТО З ДОНЬКОЮ

Джерело.

facebook