fbpx
Здоров'я
Здорова шкіра: поради, які стануть в нагоді кожному

Шкіра – найбільший орган. Вона захищає нас і сама потребує захисту.

Сонце

Сонячні промені потрібні для нормальної роботи організму, але саме ультрафіолет найбільше звинувачують в освіті меланоми – небезпечного раку шкіри.

Найвищий УФ-індекс (це показник рівня ультрафіолетового випромінювання) у нас припадає на червень-липень. У Санкт-Петербурзі влітку він становить п’ять пунктів – середнє значення, при якому додатковий захист не потрібна.

Влітку потрібно користуватися захисними засобами . І, звичайно, треба берегти шкіру, коли ви відпочиваєте десь під жарким сонцем. Воно, крім іншого, ще й прискорює старіння. Найшкідливіше перебувати на відкритому сонці більше години, так що якщо і загоряти, то потроху і з перервами.

Чим світліше ваше лице, тим сильніший потрібен захист. Люди зі світлою шкірою, волоссям і очима ризикують на сонці більше, ніж чорняві. Мова не тільки про рак, зморшки, втрата еластичності.

Родимки

Якщо у вас з’являються нові родимки, ростуть або випирають старі, покажіть їх лікаря.

Не знімайте родимки самостійно, народними засобами або в косметичних салонах. Тільки у лікаря.

По-перше, ви не знаєте, що видаляєте: доброякісна пухлина або що гірше. По-друге, від таких експериментів залишаються потворні шрами.

Очищення

Мочалки, губки, щітки і скраби травмують і сушать шкіру. Не користуйтеся ними кожен день, особливо якщо шкіра чутлива.

Прищі не тиснути! З чорними точками боротися потрібно цивілізовано.
Не захоплюйтеся антисептиками , краще частіше мийте руки з звичайним милом. Хоча і з ним будьте акуратніше: якщо кожен день користуватися милом, ви ризикуєте отримати роздратування.

На одязі і на постільній білизні після прання не повинен залишатися пральний порошок. Всілякі аромати і ароматизатори сушать і дратують шкіру. Навіть якщо у вас немає алергії, не захоплюйтеся засобами з ароматизаторами або запускайте додатковий цикл полоскання одягу після прання. Особливо актуально це взимку, коли повітря і на вулиці, і в приміщенні сухий.

Читайте також: 5 ПРОСТИХ БІОХАКІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ

Косметика

Не всім потрібно використовувати тонік і зволожуючий крем, як запевняє реклама. Наприклад, для жирної шкіри це марно. Особливо спочатку використовувати тонік, який матує і підсушує шкіру, і відразу за цим – зволожуючий засіб.

Засоби для шкіри і косметику бажано спочатку перевіряти: наносити на невелику ділянку на руці і, якщо немає алергічної реакції, користуватися.

Дитяча косметика гіпоалергенна і часто підходить дорослим. Якщо не виходить підібрати крем, зайдіть в дитячий відділ.

Джерело.

facebook