fbpx
Здоров'я
Постійноо хочеться пити – в чому причина? Це може говорити про зaxвopювання. Вам варто знати

Спрага в сильну спеку, після активного спортивного тренування або в результаті переїдання солоної і солодкої їжі цілком можна пояснити. Джерело

Але що робити, якщо ваша потреба в воді більше схожа на одержимість? Таке явище має свої причини – це реакція організму на певні порушення або зaxвopювання.

Бажання пити може говорити про захворювання, які атакували організм людини.

Зросла потреба в питті води, часта спрага, сухість у роті… причин для виникнення даних симптомів може бути кілька.

Зокрема, пояснюють медики, з появою спраги може бути пов’язане порушення водно-сольового балансу, яке у свою чергу здатне виявитися наслідком впливу спекотної погоди, значних фізичних навантаженнях, діареї.

Якщо ж і після пиття води в роті все одно відчувається сухість, це може бути симптомом діабету, як цукрового так і нецукрового.

Читайте також: Мaлюйте йoдoву ciткy нa п’ятax — не пoшкoдуєте. Моя бабуся завжди радила так робитити

У разі цукрового діабету, через підвищений рівень глюкози в кpoві активніше відбувається процес виведення сечі, що сприяє зневодненню і відчуттю спраги. При нецукровому діабеті спостерігається це ж фізіологічне явище, але тільки у зв’язку з недостатністю гopmону вазопресину.

При проблемах з нирками також виникає відчуття спраги. Якщо парний орган виявляється не в змозі утримувати воду, виникає потреба в рідині. Але при цьому людина досить рідко мочиться, і у неї виникають набряки.

Також слід пам’ятати, що спрага може бути ознакою інтоксикації організму. Сильна спрага іноді є сигналом про травму мозку.

Крім цього, нестача води в організмі і, як наслідок спрага спостерігається при дисбалансі кальцію, що виникає через порушення в роботі паращитовидних залоз.

В цьому випадку у людини можуть бути також болі в кістках, м’язова слабкість, підвищена стомлюваність, проблеми з пам’яттю.

Фахівці підкреслюють: спрага і сухість в роті, які переслідують людину, що п’є достатньо рідини, — це серйозний привід для відвідування лікаря.

Діабет, ниркова недостатність, набряк мозку — важливо виключити ці фактори, щоб розуміти, чи загрожують тим, хто весь час хоче пити, серйозні зaxвopювання.

facebook