fbpx
Суспільство
Притча про наповнення життя

 

Пропонуємо притчу про наше життя і речі, які його наповнюють – важливі й дрібні. Якщо ми заповнюємо життя непотребом, то не залишається місця для цінних речей.

Професор філософії, стоячи перед своєю аудиторією, взяв п’ятилітрову скляну банку і наповнив її камінням, кожен – не менше трьох сантиметрів в діаметрі.

Наприкінці запитав студентів: чи повна банка?

Відповіли: так, повна.

Тоді він відкрив банку горошку та висипав її вміст у велику банку, трохи потряс її. Горошок зайняв вільне місце між каменями. Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка?

Відповіли: так, повна.

Тоді він взяв коробку, наповнену піском, і насипав його в банку. Природно, пісок зайняв повністю існуюче вільне місце і все закрив.

Ще раз професор запитав студентів, чи повна банка? Відповіли: так, і цього разу однозначно, вона повна.

Тоді з-під стола він дістав кухоль з водою і вилив її в банку до останньої краплі, розмочуючи пісок.

Студенти сміялися.

– А зараз я хочу, щоб ви зрозуміли, що банка – це ваше життя. Камені – це найважливіші речі вашого життя: сім’я, здоров’я, друзі, свої діти – все те, що необхідно, щоб ваше життя залишалося повним навіть у випадку, якщо все інше втратиться. Горошок – це речі, які особисто для вас стали важливими: робота, будинок, автомобіль. Пісок – це все інше, дрібниці.

Якщо спочатку наповнити банку піском, не залишиться місця, де могли б розміститися горошок і камені. І також у вашому житті, якщо витрачати весь час і всю енергію на дрібниці, не залишається місця для найважливіших речей. Займайтеся тим, що вам приносить щастя: грайте з вашими дітьми, приділяйте час подружжю, зустрічайтеся з друзями. Завжди буде ще час, щоб попрацювати, зайнятися прибиранням будинку, полагодити і помити автомобіль. Займайтеся, насамперед, каменями, тобто найважливішими речами в житті; визначте ваші пріоритети: інше – це тільки пісок.

Тоді студентка підняла руку і запитала професора, яке значення має вода?

Професор усміхнувся.

– Я радий, що ви запитали мене про це. Я це зробив просто, щоб довести вам, що, як би не було ваше життя зайняте, завжди є трохи місця для дозвілля.

Читайте також: СПОВІДЬ ЖІНКИ-ЗАРОБІТЧАНКИ

Джерело.

facebook