fbpx
Здоров'я
Про які xвopoбu може розповісти колір виділень з носа: варто знати кожному

У більшості людей бували випадки, коли колір нежиті здавався підозрілим. Колір носової слизу в деяких випадках дійсно може вказати на вид зaxвopювання. Джерело

Розшифровкою нежиті поділилася лікар Анна Котович.

  • Прозорий колір

Зберігайте спокій, адже це цілком нормальний колір слизу і ніяких причин для тривоги немає. Але варто зазначити, що він також може бути і симптомом алергії, реакцією на холодний або сухе повітря або першою ознакою застуди.

  • Мутний або білий

Найчастіше це ознака вірусної застуди, але часом його винуватцем можуть стати сухе повітря або деякі продукти, такі як: молочка, кава, чай, алкоголь.

  • Жовтий

Може бути ознакою бактеріальної інфекції, але віруси теж можуть іноді викликати такі зміни носової слизу. Під час застуди носова слиз спершу водяниста і прозора, а з часом густіє і набуває жовтого або зелений відтінок.

Білі кpoв’яні клітини імунної системи поспішають на допомогу, щоб боротися і знищити ворога. Після того, як клітини зробили свою роботу, вони змиваються зі слизом, і тоді вона набуває жовтого кольору.

Читайте також: Єдина дочка Кузьми Скрябіна вийшла заміж: зворушливі фото потрапили у мережу

  • Зелений

Або організм використовує велику кількість білих кpoв’яних тілець для боротьби з інфекцією і вони гинyть, або організм програє битву і приєдналася бактеріальна інфекція.

  • Рожевий чи червоний

Рожева або червона носова слиз – ознаки кровоточивості, яка часто може виникнути після застуди.

  • Коричневий

Коричневий нежить може виникнути через вдихання бруду.

  • Чорний

Може сигналізувати про грибкової інфекції.

Під час нежитю пийте більше рідини, використовуйте сольові розчини для промивання носа і включайте зволожувач повітря. У будь-яких незрозумілих ситуаціях варто звернутися до лікаря.