fbpx
Суспільство
Психолог дала п’ять порад, як вберегти дитину від агресії з боку ровесників

Днями Україну сколихнула жахлива новина про те, як у Чернігові підлітки побили 15-річну дівчину. Після того, як історія набула розголосу, до журналістів почали звертатися й інші діти, які пережили подібне.

Тож насправді такі інциденти в Україні – не нова тенденція. Єдина різниця, що відео цього побиття, яке знімали інші діти, потрапило в Інтернет.

Психолог Наталя Омельченко зауважила в коментарі ТСН.ua, що такою жертвою може стати будь-яка дитина.

Експерт також дала батькам п’ять порад, як вберегти дитину від агресії з боку ровесників.

1. Весь час тримати руку на пульсі того, що відбувається з дитиною.

Якщо говорити про самооцінку дитини, то вона має бути чимось зайнята. У неї має бути щось, на що вона зможе опиратися. Якесь захоплення, яке буде підживлювати самооцінку.

Бути в чомусь успішним – це добре. Але тут не йдеться про навчання, тому що якщо дитина дуже багато приділяє часу навчанню, вона теж може стати однією з тих, кого будуть називати “ботаном”.

Напередодні натовп підлітків просто у дворі між висотками жорстоко відлупцював двох дівчат. Одній з жертв – 14, зараз вона в лікарні зі струсом мозку, травмованою щелепою та підбитим оком. Діти, які спостерігали бійку, знімали все на мобільні телефони та виклали в Інтернет. Місиво бачили й дорослі, але не втручалися. Урятувала дівчат пенсіонерка, яка розігнала натовп та викликала поліцію.

2. Розмовляти з дитиною – про почуття, про те, що відбулося, ділитися переживаннями. Розповідати, що такі випадки агресії можуть бути. Зараз батьки можуть обговорити з дитиною цей випадок, який потрапив у ЗМІ. Спитати, як вона до цього ставиться, обговорити дії агресора, жертви і тих, хто лише спостерігав. Тобто винести це питання з тіні.

До речі, те ж саме можна зробити і в класі – винести це питання на обговорення. Поговорити про те, що, щоб бути лідером, необхідні якісь особисті позитивні якості. А також розповісти про те, що така агресія тягне за собою кримінальну відповідальність.

У Чернігові підлітки побили школярку і зняли процес на відео. На жаль, такі історії не поодинокі. Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба відреагували на цю історію та розповів, що чекає на кривдників.

3. Навчити дитину захищати свої межі. Якщо в родині батьки пригнічують дитину, командують нею, як дитина навчиться говорити “ні” і не підкорятися іншим? Тобто вміння говорити “ні” та відстоювати свою позицію дуже важливо.

Для прикладу. Якщо дитину дражнять “ботаном”, один зі способів реагування на таку агресію – згода. Треба сказати “Так, я люблю навчатися. І що? Я багато у це вкладаю. І що?”

Також тут важливо вміння адекватно реагувати на агресію. “Мені це не підходить”, “Мені не подобається, що ви зі мною так спілкуєтеся. Зупиніть це”. Тобто бути одночасно і твердим, і не обзиватися у відповідь.

4. Підвищення самооцінки дитини. Батьки можуть підтримувати дитину, помічати в ній гарні якості, щоб дитина як особистість мала цінність. Важливо розвивати позитивні якості. Уявіть, якщо б усі батьки говорили своїм дітям про те, що треба поважати інших людей, інших дітей, то таких випадків з побиттям було б менше.

5. Бути опорою для дитини, позитивним прикладом і тим, хто розповідає, як все влаштовано у світі.

Читайте також: ДИТИНА ЩЕ НЕ НАРОДИЛАСЯ, А ВЖЕ В ЧЕРЗІ: ЯК ВИРІШУЮТЬ ПРОБЛЕМУ З САДОЧКАМИ

Джерело.

facebook