fbpx
Економіка
Ринок землі залишить українське село і без грошей, і без ресурсів – експерт

Ринок землі не принесе власникам земельних паїв ні істотного прибутку, ні інвестицій у виробництво. Таку думку висловив заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

«Нам кажуть, що ми можемо продати землю і додатково отримати кошти – давайте будемо відверті: сьогодні гектар землі в Україні коштує трохи дорожче тисячі доларів», – зазначив експерт.

За його словами, таким чином, сім’я, яка володіє паєм в 2,5 га, отримає 2500 тис. доларів, чого не вистачить ні на навчання дітей, ні на житло.

«Це грає на руку тим, хто має на руках той кеш, який ми бачили в їх е-деклараціях, – для них це хороша тема, щоб за готівку придбати землю», – додав Денис Марчук.

При цьому він нагадав, що законодавча база в Україні не готова для запровадження ринку землі, а ініціативи заборонити продаж іноземцям йдуть в розріз з очікуваннями залучити інвестиції в сільське господарство.

Нагадаємо, оновлений меморандум України і МВФ, підписаний в кінці минулого тижня, містить, в тому числі положення про земельну реформу. Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Читайте також: Податківці забезпечили рекордне поповнення бюджету

Джерело

facebook