fbpx
Події
Російські ЗМІ повідомили нові деталі щодо катастрофи малазійського Boeing на Донбасі (відео)

Російський генерал-майор Сергій Дубинський з позивним “Похмурий” справді був причетним до трагедії літака рейсу MH17 у липні 2014 року на Донбасі.

Про це пише російська “Новая газета” з посиланням на Сергія Тіунова – лідера самооборони Запоріжжя та ветерана війни в Афганістані, який з ним разом служив.

Ветеран підкреслив, що дружив з Дубінським і свого часу обговорював наслідки трагедії малазійського Boeing’а.

За його словами, вони проходили службу в розвідувальній роті 181-го полку в Афганістані наприкінці 80-х, щоправда дружба між ними зав’язалася аж в 2010 році, коли було створено інтернет-форум для ветеранів війни, а за рік вони зустрілися в селищі Велика Новосілка Донецької області.

Зауважимо, що Дубинський оселився тут в 2004 році після того, як звільнився з російської армії і повернувся зі служби в Чечні, маючи звання полковника.

Крім того він зазначив, що “Похмурий” відправився воювати за бойовиків “ДНР” у травні 2014 року. Причиною такого кроку стало те, що його селище “жорстко зайняла” група українських добровольців, провівши рейд у пошуках тих, хто співчуває “російській весні”, це і стало для нього останньою краплею.

Також лідер самооборони Запоріжжя стверджує, що саме завдяки такому знайомству, зумів вивезти з полону в Донецьку кілька десятків українських солдатів. А під час одного з таких звільнень в жовтні 2014 року між колишніми товаришами по службі відбулася розмова, в якій спливла тема збитого малазійського судна.

У відповідь я не стримався: але пасажирський літак-то по-бандитському збили ви! Я бачив на обличчі, як його це зачепило, він сприйняв це дуже особисто. Сказав: “Ти ж не вважаєш, що це я зробив сам?” А потім показав пальцем наверх: “Це ж зробили виродки з Москви!”, – розповів Тіунов.

Додамо, що активіст не вважає “Похмурого” головним винуватцем трагедії рейсу МН17. На його думку, він – ключовий свідок, але не вбивця – Дубинський не натискав на кнопку “Бука”, а лише “координував пересування”.

Відтак журналіст видання запитав у нього, чи впізнає він голос свого товариша по службі на опублікованих СБУ записах переговорів бойовиків відразу після падіння Boeing’a.

“Будемо казати так: людина, яка в записах телефонних розмов, представлених СБУ, підписана як бойовик “Похмурий”, дуже сильно голосом є схожою на Дубинського. Я припускаю, що це саме він”, – зауважив Тіунов.

 До слова, шведські фахівці проаналізували виключно технічні параметри запису: тон, частоту і тембр голосів. Для оцінки подібності експерти використовували дев’ятибальну шкалу, де +4 відповідає найвищому ступеню збігу досліджуваних голосів, -4 – найменшому, а нейтральний показник в 0 балів свідчить про неможливість експертів розрахувати ймовірність подібності/відмінності.

У підсумку, витративши 10 днів на дослідження, шведи дійшли висновку, що порівнювані голосові зразки належать одній і тій же людині на рівні +2 бали.

Читайте також: МЗС АВСТРАЛІЇ ПОВІДОМИВ, КОЛИ МОЖУТЬ НАЗВАТИ ВИННИХ У СПРАВІ MH17

Джерело.

facebook