fbpx
Економіка
Росія не піде на поступки Україні в питаннях поставок газу – Міненергетики Росії

У свою чергу, Київ наполягає на підписанні додаткової угоди, в якій повинна бути зафіксована відмова від умови “бери або плати”.

Під час обговорення в тристоронньому форматі поставок російського газу в Україну російська сторона буде діяти з Україною строго за контрактом, в тому числі ніяких вилучень з умови “бери або плати”. Про це заявив журналістам міністр енергетики РФ Олександр Новак.

“Це не обговорювалося”, – сказав він, відповідаючи на питання, чи обговорювалися на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії Марош Шефчович питання про надання Україні будь-яких преференцій в закупівлях газу у “Газпрому”, наприклад, вилучення умови take or pay.

“Ми будемо діяти строго за контрактом”, – додав він.

Сьогодні виповнився рік з тих пір, як Україна припинила закупівлю газу у російського “Газпрому”, перейшовши на закупівлю ресурсу виключно на західному кордоні.

Ключовими умовами відмови України від покупки газу на своєму східному кордоні є неузгодженість за ціною і небажання російської сторони підписати додаткову угоду до існуючого контракту, в якому повинен бути зафіксований відмова від умови “бери або плати” на період закупівлі газу, а також параметри його відбору, оплати, номінації та точки поставки.

З 26 листопада 2015 року по 25 листопада 2016 року Україна імпортувала з боку Європи порядку 10,7 млрд куб. м газу.

Читайте також: АВАКОВ РОЗПОВІВ, КОЛИ І КИМ БУДЕ ДЕОКУПОВАНИЙ ДОНБАС

Джерело.

Related Post

facebook