fbpx
Світ
Розрив між багатими і бідними у світі сягнув критичної позначки

1% найбагатших людей світу володіє 50,8% світових статків.

Про це повідомляє міжнародне об’єднання організацій із боротьби з бідністю Oxfam. 8 найзаможніших мільярдерів світу мають у своїх активах 400 мільярдів доларів. В той час, як 4 мільярди найбідніших людей світу володіють меншою сумою.

У вісімку найбагатших увійшли шестеро американців, на чолі з Білом Гейтсом, Марком Цукербергом і Уорреном Баффетом, а також один іспанець – Амансіо Ортега і один мексиканець – Карлос Слім.

Білл Гейтс має на рахунках понад 75 мільярдів доларів. Іспанський засновник Іnditex, яка володіє мережею моди Zara Aмансіо Ортега заробив 67 мільярдів.

Американський мільярдер Уоррен Баффет може похвалитися статом у 60 мільрдів доларів, а у мексиканського власника Group Carso Карлоса Сліма – 50. Співзасновник Facebook Марк Цукерберг заробив – 44,6 мільярда.

У міжнародному об’єднанні організацій, що борються з бідністю Oxfam, кажуть, що такий нерівний розподіл грошей вбиває соціальну справедливість

“Це непристойно, коли такі багатства, накопичуються в руках такої кількості людей. Коли кожна 10-та людина планети живе менш, ніж на 2 долари в день. Це підриває демократію”, – впевений директор Oxfam International Вінні Баянійма.

Більше того, накопичення великих грошей у руках невеликої групи людей відбувається за участі міжнародних корпорацій, що впливає на геополітику.

“Це шкодить нашій політиці, ми бачили, цей вплив на Brexit і на обрання президента CША Дональда Трампа. Усе це дає підстави говорити, що корпорації відіграють ключову роль у закріпленні цієї кризи нерівності”, – вважає представник цієї організації Макс Лоусон.

Тому він з колегами закликає уряди країн світу посилити боротьбу з корупцією, яку вважають головною причиною нерівномірного збагачення.

В Україні у трійці найбагатших залишаються – Рінат Ахметов зі статками 2 мільярди 300 мільйонів доларів, друге місце ділять – Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, кожен з яких має 1 мільярд 300 мільйонів доларів, а третій за рівнем статків – Віктор Пінчук, у якого 1 мільярд 200 мільйонів доларів

Читайте також: ГЕРАЩЕНКО ОЗВУЧИЛА ПРОГРЕС ПЕРЕГОВОРІВ У МІНСЬКУ

Джерело.

facebook