fbpx
Breaking News
Пам’ятаю, як цю молитву часто промовляла моя мама, коли ми були ще маленькими. У неї завжди на очах, в цей момент, були сльози. Пройшов час, і я зрозуміла її, як ніхто інший. Її варто промовляти кожній матері, за щасливе виховання дитини
До вечора ми з ним помирилися, а вранці вона влетіла в кімнату о 7 ранку, побачила, як ми спимо щасливі в обнімку, і тут почалося. Крики, що я погана, що я його життя ламаю, що нічого не вмію. Сказала, що я погано на нього впливаю. Він мовчав і нічого не говорив. Лише попросив піти в іншу кімнату, де я до їх від’їзду і просиділа 2,5 години
Коли готую цю домашню яєчну лапшу, згадую рідні бабусині натруджені руки, як вони вправно рухалися, а я маленька сиділа поруч і спостерігала за цією казкою… Я така щаслива, що сьогодні, через багато років, я радую тепер вже свою родину бабусиною ароматною лапшичкою і дуже хочу поділитися з вами цим чудовим і простим рецептом! 
Субота для багатьох – перший вихідний, коли можна розслабитися і відпочити. Народні прикмети і забобони допоможуть провести цей день вдало і залучити в життя благополуччя
Я вже й не надіялась, що в мене вийде ця неймовірно хрумка скориночка на крильцях, які так люблять мої рідні. І тут вичитала цей рецепт. Приготувала, і справді, все вийшло з першого разу. Діти кажуть, що я фея!
Здоров'я
Секрети загартовування для найменших: купання в басейнах і морозиво проти бронхіту

Експерти і досвідчені мами радять юним моржам обливатися і ходити босоніж

Синоптики лякають ранніми заморозками. Але і без їх прогнозів ясно, що літо закінчилося, а значить – попереду період холодів і застуд. Як від них врятуватися, розкажуть наші юні експерти, їх мами, а також педіатр.

З РОЗУМОМ І БЕЗ ГРВІ

Наталя Савельєва, педіатр:

“Говорячи про загартовування дітей, більшість батьків думає про обливання або купанні в басейні, адже ці методи дають хороший результат. Проте починати слід не з них, а з продумування способу життя дитини. Якщо вона їсть, що наказано, а не як підказує її власний апетит, і одягається в п’ять шуб, то водні процедури, що гартують не дадуть ефекту. Також батькам важливо розуміти, що на будь-який, навіть перевірений метод їх дитина може реагувати не так, як інші. І найголовніше правило: починати гартуючі процедури ні в якому разі не можна при загостренні будь-якого захворювання. Не поспішайте, дочекайтеся повного одужання і обов’язково проконсультуйтеся з лікарем”.

З НАРОДЖЕННЯ У ВОДІ

Стиль загартовування для Маші і Андрійка Корнецьких батьки вибрали ще до їх появи: вже на третій день після народження обох дітей вони обливали холодною водою, а в віці 3-х тижнів відправили в великий басейн. “Після заняття в басейні у нас в програмі ще й сауна з купіллю, – пояснює мама Наташа. – Сезон купання в річці ми починаємо з квітня і, звичайно, практикуємо життя “голими і босоніж”. В результаті діти хворіють рідко і легко переносять застуду”.

zagartovuvannya-1

Веселі плавці Андрій і Маша.

СУПЕРМЕТОД: МОРОЗ І БАГАТО ВОДИ

“Основний спосіб загартовування моїх дочок – присутність на Водохресних купаннях. Вони самі в воду поки не заходять, але активно звикають до думки, що це корисно, – жартує Ірина Ярош, мама Євгенії, Валерії та Олександри. – А якщо говорити серйозно, то наш метод простий: кожен день після прийняття душу – обливання холодною водою, а двічі на тиждень – тренування в басейні. Дівчата мої, звичайно, хворіють, але нечасто і без ускладнень”. Одинадцятирічний Владислав Степанюк з Вінниці також загартовується в воді: взимку двічі на тиждень ходить в басейн і один раз в тиждень – в аквапарк, а влітку в будь-яку погоду тренується на водних лижах.

zagartovuvannya-2

Відповідь недугам – спорт у воді.

КОВШ Н2О І ПРОГУЛЯНКИ З ГОЛИМИ НОГАМИ

Розповідає про досвід загартовування Олена Солодар, мама 9-річного Костянтина і 7-річної Єлизавети: “З народження я купала дітей в холодній воді, ніколи не кутала, намагалася, щоб вони частіше бігали босоніж. Зараз навіть при температурі + 12-15° вони можуть вийти на вулицю в шльопанцях і без шкарпеток. При цьому для Лізи це поки головний спосіб загартовування, а ось у Кості пару років тому з’явився інтерес до обливання. На даний момент його режим – один раз в тиждень ківш холодної води після купання”.

zagartovuvannya-3

Дует. Ліза і Костя ходять босоніж до холодів і рідко хворіють.

МОРОЗИВО ПРОТИ БРОНХІТУ

З трьох місяців Руслана намагалися гартувати “по-мокрому” (водили в басейн, возили на море, обливали), проте малюк істерично кричав, ледь доторкнувшись до води, і дуже часто хворів. Притому так сильно, що двічі до року лежав у лікарні з бронхітом і пієлонефритом, а з року до трьох років при кожній застуді сильно температурив, кашляв і моторошно страждав. У результаті батьки дитини відмовилися від водного загартовування і згадали про “босоногий” метод. Він Руслану підійшов, тому що тапки хлопчик не надягав ніколи, а шкарпетки – тільки в люті морози. Перша “босонога” зима пройшла без ускладнень і дзвінків в 103; Руслан хворів пару раз, але не лякав батьків високою температурою та ускладненнями. Цей спосіб прижився і залишився до цих пір. Але тепер не він один. З шести років хлопчик зацікавився плаванням: все літо хлюпається в озері, а взимку один раз в тиждень плаває в басейні. А ще одного разу отоларинголог порадив Руслану їсти морозиво, щоб загартовувати горло. Цей метод, звичайно, пішов на ура і дійсно спрацював: замість моторошного кашлю, тритижневого нежитю, високої температури і ускладнень у вигляді отиту в сезон ГРВІ Руслана мучить легке нездужання і мокрий (проте продовжує дихати) ніс.

zagartovuvannya-4

Здоров’я – ок. Без тапок.

МАЛЕНЬКИЙ НИРОК

Півторарічна Олександра Дзюба із Запоріжжя загартовується в басейні. “Наш головний метод – не кутатися. А ще ми плаваємо з шести місяців, – ділиться досвідом мама дівчинки, Світлана. – Починали з 20-хвилинного купання, зараз вже і 40 хвилин не вистачає: Сандра пірнає, стрибає з бортика, як маленька качечка. Результат мене радує: нічого серйозного, слава Богу, у нас не було. Іноді траплявся нежить, але всього на пару днів”.

zagartovuvannya-5

Сандра загартовується в басейні.

Читайте також: Сезон застуд: як зміцнити імунітет перед холодами

Джерело

Related Post