fbpx
Економіка
Семенченко заявив про новий етап блокади ОРДЛО

Бурштин. Івано-Франківська область. Колись – районний, а зараз – промисловий центр обласного значення з найбільшою на Прикарпатті тепловою електростанцією.

Бурштинська ТЕС є сполучною ланкою при експорті електроенергії в Угорщину, Румунію і Словаччину.

Загрози стабільної роботи енергосектору України з’явилися після так званої блокади, влаштованої народними депутатами на чолі з Семеном Семенченко.

Їх мета – звільнити заручників. Тоді було заблоковано рух вугілля з окремих районів Донецької та Луганської областей.

За словами Анатолія Віногродського, організатора блокади, на сьогоднішній день жодної людини не звільнено.

Зате звільнили українські теплоелектростанції від українського вугілля. Профільному міністерству і теплоелектростанціям в розпал зими – в екстреному порядку – довелося шукати вугілля по всьому світу. Закуповувати доводилося втридорога.

Через блокаду залізничних перевезень Україна втратила можливість управляти підприємствами на тимчасово неконтрольованих територіях. За підрахунками Кабміну, збитки в галузі склали більше трьох мільярдів доларів.

Крім того, в Мінекономрозвитку підтвердили: через блокаду знизилося зростання українського ВВП. Але активісти цифрам не вірять.

Бурштинська ТЕС – не тільки містоутворююче підприємство. Станція також забезпечує місто теплом. Сусідні області – електроенергією.

Саме підприємство – одне з найсучасніших в країні. В рамках довгострокової програми оновлення капітальні вкладення в нинішньому році складуть майже 2 мільярди грн.

Станція також реалізовує проекти соціального розвитку Івано-Франківської області. З 2012 по 2016 в них було інвестовано 28 млн грн. Реалізовано 63 проекти в сфері охорони здоров’я, енергоефективності, соціальнозначущі інфраструктури, розвитку бізнес-середовища.

Нещодавно Семен Семенченко оголосив про другу хвилю блокування енергооб’єктів. Тепер він – нібито – буде повертати в державну власність підприємства, чиї власники, на його думку, не виконують взятих на себе інвестиційних зобов’язань.

Почати експропріацію приватної власності Семенченко пропонує з Бурштинської ТЕС, яка входить до складу енергогенеруючої компанії “ДТЕК Західенерго”.

Ця станція примітна тим, що на її основі побудований так званий Бурштинський енергоострів, який експортує електроенергію. Тобто Семенченко хоче позбавити Україну ще одного джерела валютних надходжень до бюджету.

Однією з причин можливого блокування Семенченко називає російське вугілля, на якому нібито працює Бурштинська ТЕС. Але це – брехня.

Кілька цифр: за 2012-2016 роки це підприємство перерахувало до бюджетів тільки екологічного податку на суму 408 млн грн. І ще 208 мільйонів витратив на екопроекти.

Профільний міністр вкрай різко висловлюється про загрозу блокування теплової станції в період надзвичайного стану в енергетиці.

Безвідповідальні дії політиків “Самопомочі” вже торкнулися добробуту кожного українця. Але лідер партії Андрій Садовий – беззастережно підтримує Семенченко. Мовляв, ми всі його неправильно зрозуміли.

А ось в штабі блокади про наміри Семенченко – чомусь нічого не знають.

Компанія ДТЕК закликає Раду національної безпеки і оборони України, Службу безпеки та Національну поліцію України вжити термінових заходів для посилення захисту енергогенеруючих підприємств.

Читайте також: ПРОДУКТИ НА РИНКУ І В СУПЕРМАРКЕТІ: УКРАЇНЦІВ ЧАТУЄ СМЕРТЕЛЬНА НЕБЕЗПЕКА

Недопущення будь-яких зовнішніх незаконних втручань в роботу енергооб’єктів. А народних обранців – працювати виключно в правових рамках.

Фонд Держмайна, покликаний стежити за виконанням взятих ДТЕК-Західенерго під час приватизації зобов’язань, ніяких претензій не має. І із закупівлі вугілля, і по створенню нових робочих місць, модернізації устаткування і реалізації екологічних проектів.

Блокування Бурштинської ТЕС призведе не тільки до втрати сотень мільйонів доларів валютної виручки від продажу електроенергії на експорт. Зупинка експорту – удар по інтересах європейських партнерів України і підрив економічних відносин з країнами, які надають нашій країні підтримку.

Така діяльність депутата, від декларує себе як проєвропейська партія “Самопоміч” виглядає як мінімум дивно, так само як і віддають більшовизмом заклики до націоналізації підприємств. Але головне – блокування роботи Бурштинського енергоострова призведе до розбалансування український енергосистеми.

Чи зможу ініціатори блокади пояснити українцям навіщо знеструмлені їх будинки, школи і лікарні?

Джерело.