fbpx
Суспільство
“Сезон тиші”: штрафуватимуть за полювання поза законом, риболовлю в нерест і галасливі пікніки в лісі

У зв’язку з вступом в силу нових правил в природоохоронному законодавстві з квітня в лісах області стартував “сезон тиші”, який вводить істотні обмеження не тільки для мисливців, але і для туристів. Разом з цим ряд заборон буде діяти і для місцевих рибалок, адже у мешканців водойм якраз зараз починається сезон нересту. З’ясувала, яких правил відтепер потрібно дотримуватися на природі, де і коли в області можна буде рибалити, і які санкції загрожують порушникам.

ПОЛЮВАННЯ І ТУРИЗМ. Згідно зі змінами, внесеними до закону України “Про тваринний світ” сезон тиші в лісах триватиме до 15 червня, а його введення обумовлено тим, що тварини не можуть розмножуватися, лякаючись гучних звуків, що шкодить популяції.

“У цей період забороняється проводити в лісах заходи, які є джерелом підвищеного шуму. Це не тільки стрілянина, але і будь-які гучні звуки, – розповідає завідувач сектору мисливського господарства облуправління лісового та мисливського господарства Олександр Олійник. – З мисливцями проблема ще і в тому, що мало хто знає про ці зміни, і багато хто впевнений, що зараз йде сезон полювання на птахів. Тому правоохоронці регулярно виїжджають в ліс і інформують їх про заборону”.

Втім, нові правила стосуються не тільки мисливців, але і самих звичайних відпочиваючих, які приїжджають на пікніки. Так, за галасливий відпочинок в лісі можна отримати штраф приблизно в 100 грн з людини, а за розведення вогню без мангала і зовсім 1300 грн. Правда, на перший раз є шанси відбутися попередженням.

“У вихідні якраз потепліло, і ми з друзями вирішили виїхати на день у Самарський ліс. Приїхали, розклалися, музику включили, але не минуло й години, як підійшли хлопці в формі і повідомили про порушення, – розповідає нам Дніпрянка Олена Костіна. – спочатку думали що розведення якесь, що зараз будуть грошей з нас вимагати. але немає, попередили, що якщо тихо вести себе не почнемо, то випишуть протокол, і пішли. Ми звичайно, музику вимкнули, але більше в ліс, мабуть, не поїдемо”.

РИБАЛКА. Обмеження запрацювали і для місцевих любителів риболовлі. Правда, на відміну від мисливців повністю відмовлятися від улюбленого проведення часу їм необов’язково. “До 9 червня забороняється будь-який вилов риби на Кам’янському та Дніпровському водосховищах, по 29 червня – на всіх малих річках області, що впадають у великі, – розповіли в департаменті екології та природних ресурсів ОДА. – З 10 квітня по 29 травня рибалити буде не можна на річках Апостолівського, Нікопольського і Томаківського районів. А з 10 квітня по 18 червня – на Каховському водосховищі”.

Читайте також: ДИВА НЕ СТАЛОСЯ: ЮНА ШАНУВАЛЬНИЦЯ ТІНИ КАРОЛЬ, ЗА ДОЛЮ ЯКОЇ ПЕРЕЖИВАЛА ВСЯ УКРАЇНА, ПОМЕРЛА ВІД РАКУ

Втім, в деяких місцях рибалити все ж можна – заборона не поширюється на річки Оріль, Самара і Кільчень, а також на острів Сагайдачний (колишній острів ім. Леніна) у Дніпровському водосховищі. Правда, і тут діє ряд обмежень: так, тут не можна ловити рибу з човна, а також користуватися сітями та електровудками. При цьому загальна вага улову кожного рибалки не повиннна перевищувати 3 кг.

Порушникам загрожує штраф від 17 до 6800 грн. У найменшу суму обійдеться тюлька або окунь – по 17 грн за штучку, а за судака доведеться викласти 510 грн.

Джерело.

facebook