fbpx
Економіка
Що буде з курсом гривні в Україні: прогноз аналітика

За оцінками “Альпарі”, курс гривні стабілізується, а до кінця тижня курс долара, встановлений НБУ, перебуватиме поблизу позначки 26 гривень.

В Україні минулого тижня долар подорожчав на всіх сегментах валютного ринку на 1,1-2,3%. Як розповідає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб, причиною такого зростання стала ситуація на світовому ринку – індекс долара DXY оновив максимуми з початку 2003 року. Вже до кінця цього тижня національна валюта, як прогнозує аналітик, стабілізується.

“За нашою оцінкою на цьому тижні гривня стабілізується, а до його кінця офіційний курс долара, встановлений НБУ, буде знаходитися поблизу позначки 26 гривень. До цього ж рівня будуть знижуватися і курси на готівковому ринку”, – прогнозує Вадим Іосуб.

Зазначимо, за тиждень офіційний курс долара США зріс з 25,58 до 26,05 гривні, або на 1,9%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, зріс за цей же час на 1,1%.

На думку заступника голови Національного банку України Олега Чурія, на міжбанківський валютний ринок країни на цьому тижні тиснула політична нестабільність. За його словами, подальша дестабілізація політичної ситуації загрожує розгойдуванням курсу гривні та відповідними негативними наслідками для економіки країни.

“В цілому поточний режим курсоутворення можна охарактеризувати як близький до плаваючого, коли курс формується під впливом попиту і пропозиції, а НБУ втручається в хід торгів за допомогою інтервенцій у вигляді аукціонів для згладжування сильних коливань гривні як у бік посилення, так і ослаблення. При цьому на тренди НБУ не впливає, вони формуються під впливом стану поточного рахунку, девальваційних очікувань населення, емісії грошей (у першу чергу, для порятунку вкладників банків, що лопнули), та інших фундаментальних факторів”, – упевнений експерт.

Читайте також: МІТИНГУВАЛЬНИКИ РОЗГРОМИЛИ САЛОН КРАСИ, ПРИЙНЯВШИ ЙОГО ЗА ОФІС МЕДВЕДЧУКА (ВІДЕО)

Джерело.

facebook