fbpx
Суспільство
Що пов’язує людей між собою?

У світі все взаємопов’язане – пори року залежать від положення Землі щодо сонця, припливи і відливи залежать від місяця, але найочевидніший зв’язок – це зв’язок між людьми. У більшості з нас є сім’я, друзі, робота. Люди виконують різні соціальні ролі, але що саме пов’язує їх між собою? Щоб розібратися з цим питанням та знайти відповідь, слід подивитися на це з різних сторін. Цим ми і займемося.

Дружба

Дружба між людьми – одним з найпоширеніших видів зв’язку. Дружба зароджується з першої зустрічі між людьми в тому випадку, якщо вони зійшлися інтересами і відчувають взаємну симпатію та інтерес один до одного.

Теплі дружні відносини можуть виникати між людьми незалежно від їх віку, статі та соціального стану. Так, помилковим вважається принципова неможливість дружби між чоловіком і жінкою, старим і підлітком. Можливо, це рідкісні форми дружби, адже необхідно мати спільні інтереси та захоплення, але у випадку, якщо спілкування між людьми приносить задоволення – дружні відносини не мають перешкод.

Серед інших видів дружнього зв’язку розрізняють дитячу дружбу, яка характеризується кількома відмінними ознаками. Діти не обтяжені професійними та соціальними ролями, тому вільно дружать з тими, кого виберуть. Зазвичай друзями діти стають дуже швидко, але при цьому будь-яка сварка може зруйнувати дружбу. Часто виявляється, що шкільні друзі залишаються друзями на все життя.

Кохання

Найочевиднішим зв’язком між людьми є почуття взаємної прихильності. Кохання, яке виникає між чоловіком і жінкою може бути різноманітним, але найчастіше такий зв’язок залишається міцним та триває протягом усього життя. Любовний зв’язок двох людей підтримується різними почуттями та емоціями, такими як пристрасть, взаєморозуміння і повага. Закохані люди намагаються прощати партнерам їхні помилки і промахи, підтримувати у важку ситуацію. Люди, які кохають одне одного, намагаються разом долати труднощі і йти по життєвому шляху.

Сім’я

Для багатьох людей сімейні і родинні зв’язки залишаються головними протягом усього життя. Це пояснюється тим, що одного разу ставши матір’ю, батьком чи дідусем, ви вже ніколи не перестаєте ним бути. Професійну кар’єру можна поміняти, але сімейна роль залишається.

Часто в сім’ях, де є діти, між матір’ю і дитиною утворюється тісний зв’язок. З’явившись ще до народження дитини на світ, такий зв’язок стає невидимою ниткою, яка пов’язує матір і малюка. Багато хто стверджує, що зв’язок між матір’ю і дитиною може бути настільки сильним, що мама може відчувати на відстані біль чи радість своєї дитини та інше.

Відносини в родині включають в себе безліч різних ролей і будуються на базі широкої палітри почуттів. Сім’я – не тільки продовження роду, а й особлива форма соціального інституту. Саме в родині закладаються основи взаємовідносин між людьми і встановлюються моделі поведінки.

Соціальні ролі

Протягом усього життя люди опиняються в різних ситуаціях, в яких приміряють на собі нові соціальні ролі. Люди володіють різними соціальними позиціями і по-різному реагують на приписи суспільства. На модель поведінки людини впливає багато факторів: статус у суспільстві, професія або вид діяльності, а також особиста мотивація.

Емпатія

Особливість емпатії полягає в здатності людини співпереживати іншій людині, розуміти її почуття. Здатністю до емпатії володіють всі люди, але ступінь емпатичного впливу залишається різною – від звичайного емоційного відгуку до глибокого занурення в емоційний стан іншої людини. Емпатія – це свого роду відповідь однієї людини на вчинок, мови, жестів та міміки іншої людини. З точки зору соціальної значущості розвинені емпатичні навички особливо важливі для тих, чия професія пов’язана з роботою з людьми – керівники компаній, чиновники, продавці та менеджери.

Читайте також: СКІЛЬКИ ЧАШОК КАВИ В ДЕНЬ Є НОРМОЮ: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ЦИФРУ

Джерело.

 

facebook