fbpx
Здоров'я
Що робити якщо болять м’язи після тренувань

М’язовий біль після тренування — як уникнути і як лікувати

Болі в м’язах ми звикли пов’язувати з перенапруженням. Дали занадто велике навантаження в тренажерному залі, вперше вибігли на пробіжку або прийшли на аеробіку, та й просто покаталися на ковзанах або на велосипеді після великої перерви. Але трапляється і так, що сильного навантаження не було, навпаки — ви весь день сидите за комп’ютером, напружено вдивляючись в монітор, а на наступний день болять м’язи спини, і прес, і шия, і руки. Причина — у вашому скутому, нерухомому стані, при якому відбулося звичайне перенапруження м’язів. Якщо болі не проходять два-три дні — це привід звернутися до лікаря, можливо у вас з’явилися розлади, які називають фибромиалгией.

М’язовий біль під час тренування — як уникнути?

В принципі, незначний біль під час тренування допустимо.

Але запам’ятайте — тренуватися потрібно з задоволенням, а не зі сльозами на очах. Виключення робиться тільки для черевного преса — його потрібно навантажувати саме до відчуття «більше не можу». Усі м’язи живота — це об’ємна зона, що вимагає великої роботи і хорошою опрацювання. Сідниці і стегна теж рекомендується навантажувати активно.

Граничне навантаження визначити нескладно. Коли організм підбирається до межі, ви відчуваєте в м’язах вібрацію, вони ніби наливаються жаром. Зазвичай таке відчуття виникає на 8-12 підході або після 30-40 секунд напруженої силової роботи. Такі ж відчуття характерні і для аеробних навантажень. Щоб сили швидше відновилися, і можна було перейти до наступної вправи, рекомендується робити вправи на розтяжку. Але якщо з’явився різкий біль, і тіло відмовляється підкорятися, тренування потрібно припинити — довіряйте інстинкту самозбереження.

Не слід кожен раз займатися до появи м’язового болю. Чергуйте важкі тренування з легкими — така методика дасть кращі результати, ніж постійна робота на межі. При підвищених фізичних навантаженнях втомлюється не тільки тіло, але й нервова система, організм не встигає відновлюватися. Якщо ви прийшли на чергове тренування, і замість приємного потягування м’язів відчуваєте різкий біль — це означає, що організм посилає сигнал тривоги. Не варто його ігнорувати — в результаті перевантажень порушується структура м’язів, вони стають менш еластичними і можливі серйозні травми. Тренування потрібно відновлювати тільки після повного відновлення.

М’язовий біль після тренування — що робити?

На наступний ранок після ударного тренування ви ледве піднімаєтеся з ліжка, ноги ватяні, все тіло болить. Знайомий стан, чи не так? Це так звані залишкові м’язові болі, які з’являються через кілька годин після тренування і можуть наростати дві-три доби. Що робити? Ні в якому разі не чекати поки «саме пройде»!

Ось як можна полегшити страждання рідного тіла:

У період відновлення найголовніше — як слід розслабити м’язи. Після навантаження вони стискаються і стають як кам’яні. У той же день бажано зробити розслабляючий масаж, інакше на наступний день пересуватися ви будете з працею. До вечора наступного дня програму відновлення непогано б доповнити сауною або лазнею. Якщо біль сильно дошкуляє, розітріться зігріваючим кремом.

Якщо немає ні сауни, ні лазні, прийміть теплу розслаблюючу ванну. Обов’язково додайте морську сіль і ефірні масла — троянди, лаванди, м’яти, сосни, чайного дерева, розмарину, ялівцю. Досить 3-5 крапель на ванну. Полежіть в теплій воді хвилин 15-20 — і ви відчуєте себе зовсім іншою людиною!

Не забувайте про рясне пиття. Пийте трав’яні чаї з медом або зелений чай.

Не прагніть займатися до появи м’язового болю. М’язи повинні лише зрідка боліти при зміні типу навантаження. Якщо ж постійно давати високе навантаження, дуже швидко можна опинитися біля межі можливостей вашого організму.

Читайте також:Ефективний спосіб відлякування комах — відпочивайте на природі з комфортом!

Джерело.

facebook