fbpx
Економіка
Що робити, якщо через подорожчання комуналки накопичилися борги

“Через подорожчання послуг за двома квартирами (одна моя, я прописаний з дружиною, а друга – дочки, але вона за кордоном і не висилає на” комуналку ” гроші ) допустив великі борги.

Чи є санкції, які загрожують боржникам за” комуналку “, і як можна їх уникнути, якщо борг вже є і, на жаль, накопичується?” – Володимир Борисюк, м. Київ .

Читайте також: В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗНАЧНО ПІДВИЩИТИ ОДИН ЗІ ШТРАФІВ ДЛЯ ВОДІЇВ

Відповідає Вадим Хабібуллін , голова Київської обласної колегії адвокатів: “Якщо у власника житла накопичилися борги за комунальні послуги, йому варто в терміновому порядку вирішувати питання з погашенням.

Подорожчання” комуналки “відбувається регулярно, що ще більше посилює борги. До того ж постачальник послуг має можливість звернутися до суду, коли вважатиме, що борг по послугах занадто високий і проплати відсутні, і отримати рішення суду за скороченою процедурою щодо стягнення комунальних боргів.

Після цього постачальник послуг одержує статус стягувача-кредитора і може звертатися до державної або приватної виконай Єльня службі для стягнення боргу.

Якщо у вас на той момент не буде можливості заплатити борг, буде вирішуватися питання про заборону виїзду за кордон, а також в автоматичному порядку буде накладено арешт на майно, яке зазначено в реєстрі Мін’юсту, як власника.

Можливість розпоряджатися майном буде в такому разі неправомірної, і “забарикадуватися” вдома у вас не вийде. Ці структури не будуть вислуховувати, наскільки важко на сьогоднішній день виживати сім’ї боржника, вони будуть виконувати свою роботу.

Тому я б порадив вирішувати питання з погашенням боргів за комунальні послуги, знаходячи компроміс з постачальниками. А саме – виплачувати борг хоча б невеликими частинами регулярно, а якщо є можливість – скористатися розстрочкою.

Якщо борг у вас вже накопичився, є сенс якраз і почати потроху виплачувати його, поки вам не почали погрожувати судовими позовами.

Якщо постачальник послуг вже попереджає вас про майбутні проблеми, це не варто ігнорувати – потрібно показати своє розуміння ситуації і готовність почати платити “.

Джерело.

facebook