fbpx
Здоров'я
Що робити, якщо дитина подавилася — перша допомога немовляті(відео)

Коли народжується дитина, мама хоче вберегти його від усіх небезпек великого світу. Однією з таких небезпек є проникнення будь-яких сторонніх предметів у дихальні шляхи. Маленькі деталі іграшок, волосся, шматочок їжі — всі ці предмети, що застрягли в горлі, можуть спричинити дихальну недостатність або навіть загибель малюка.

Щоб уникнути жахливих наслідків, важливо своєчасно запобігти попадання яких-небудь предметів в рот або ніс малюка. Якщо ви все-таки помітили, що з дитиною щось не так, а у його улюбленої іграшки не вистачає, наприклад, носа або гудзики, то потрібно терміново діяти.

Отже, які з ознак свідчать про те, що дитина задихається і подавився:

1 Посиніння шкірних покривів у дитини.

2 Ядуха (якщо малюк починає жадібно хапати ротом повітря).

3 Різке підвищення слиновиділення. Це пов’язано з тим, що організм намагається проштовхнути слиною чужорідний предмет у шлунок.

4 Вирячені очі.

5 Дуже сильний і несподіваний кашель.

6 У дитини може змінитися голос, або він може зовсім його втратити.

7 Дихання важке, відзначаються свисти і хрипи.

8 В найгіршому випадку дитина може втратити свідомість від нестачі кисню.

Якщо ви помітили у дитини хоч одна ознака з перерахованих вище, то потрібно діяти швидко.

Найголовніше — не панікувати, так як це може тільки нашкодити малюкові.

Відео: Перша допомога новонародженому, якщо він подавився

Як можна негайно допомогти немовляті, щоб уникнути гірких наслідків?

Якщо дитина кричить, хрипить або плаче, то це означає, що прохід для повітря є — потрібно допомогти дитині відкашлятися, щоб він виплюнув чужорідний предмет. Найкраще це вдається поплескуваннями між лопатками.

Якщо ж дитина не кричить, а втягує живіт, розмахує руками і намагається вдихнути, то у вас дуже мало часу. Все, що потрібно зробити швидко і акуратно. Для початку викличте швидку допомогу за телефоном «103».

Далі треба взяти дитину за ніжки і опустити вниз головою. Поплескайте по спині між лопатками від трьох до п’яти разів.

Якщо предмет все ще в дихальних шляхах, то покладіть дитину на рівну поверхню, поверніть його голову трохи вбік і обережно, кілька разів ритмічно натискайте на нижню частину грудини і, одночасно, верхню частину живота. Напрямок натискання — строго вгору, щоб виштовхнути предмет з дихальних шляхів. Важливо стежити за тим, щоб натискання були не сильними, так як у дітей до року є ризик розриву внутрішніх органів.

Відкрийте рот дитини і спробувати намацати пальцем предмет. Спробуйте його витягнути пальцем або пінцетом.

Якщо результату — нуль, то потрібно робити дитині штучне дихання, щоб хоч якась частина повітря потрапила в легені дитини. Для цього потрібно закинути голову дитини назад і підняти підборіддя — в такому положенні штучне дихання робити простіше всього. Покладіть дитині руку на легені. Далі накрийте губами ніс і рот дитини і силою два рази вдихніть повітря в рот і ніс. Якщо ви відчули, що груди дитини піднялася, то це означає, що частина повітря потрапила в легені.

Далі слід повторювати всі пункти до приїзду швидкої допомоги.

Читайте також: Як простим способом можна вирішити проблему болю в спині(фото)

Джерело.

facebook