fbpx
Здоров'я
Що відбувається в тілі при обливанні холодною водою

По – перше , відбувається різке звуження кровоносних судин. Їх просвіт звужується і кров змушена рухатися з більшою швидкістю. Однозначно поліпшується кровообіг у всьому організмі. Зміцнюються стінки артерій і вен, нормалізується робота системи кровопостачання в цілому, підвищується працездатність всієї серцево – судинної системи.

По – друге , холодний душ змушує наше тіло виробити додаткову енергію для свого ж власного обігріву.

По – третє , холодна вода впливає на кору головного мозку, поліпшуючи роботу всіх його відділів. Активізується мислення, ви краще починаєте міркувати і швидше приймаєте важливі рішення!

По – четверте , різко скорочуються м’язові волокна, а це, в свою чергу призводить до прискорення циркуляції лімфи, що впливає на метаболічні процеси, що відбуваються в нашому тілі.

По – п’яте , холодний душ – це міні- стрес для організму, а значить, відбувається активний викид в кров гормонів, що істотно прискорює всі обмінні процеси в організмі. А ми отримуємо міні-стрессо-стійкість!

По – шосте , ми починаємо глибше дихати, і наш організм насичується киснем, а значить, зникає відчуття втоми і сонливості, підвищується наша працездатність.

По – сьоме , коли прискорюються обмінні процеси, починає краще працювати і наш захист – імунна система. Підвищується опірність організму вірусам, чужорідним бактеріям і іншої зарази. А значить, ми будемо рідше хворіти і перестанемо годувати грошима аптеки.

Як це впливає на нас?

Бадьорість і відмінний настрій кожен день – один з побічних ефектів холодного душу. Ніякої млявості і сну.

Ваша шкіра буде підтягуватися, ставати молодий, здоровою і пружною, волосся стане блискучим і шовковистим, виглядати і відчувати себе ви будете просто приголомшливо!

Кайфово стан блаженства, відчуття чарівних зірочок, які бігають по всій шкірі вашого тіла не передаються словами. Хочеться жити, співати, творити хочеться літати.

Коли я восени (я – мерзлячка ще та!) Почала приймати холодний душ, то будучи здоровою і енергійною, великого ефекту (крім класних відчуттів) для себе не чекала. Однак він з’явився, і я не можу не поділитися. Як і всім нормальним людям, мені, для того, щоб виспатися потрібно 8 годин сну. Сон – це святе! Я ніколи не шукала способів: як висипатися за 6 годин. Через два тижні після початку обливань я помітила, що висипаюся за 7 годин! Ніякого насильства над особистістю! Тільки душ! Ось так.

Як почати приймати холодний душ?

Перше. Перш ніж починати приймати холодний душ, дайте відповідь на питання: навіщо вам це потрібно? Сподіваюся, що все перераховане вище допоможе вам в цьому. Особисто я почала з того, що згадала свої відчуття від купання в Байкалі. Температура води – плюс 9 градусів. Але тіло після купання поколювало і пощипувало – наче слабкі електричні заряди стрибали всередині і зовні! Захотілося повернути відчуття.

Друге. Можна, звичайно, відразу залізти в ванну, включити холодну воду і направити струмінь на себе (вольовий підхід, захоплююся!). Але, боюся, що після цього в кращому випадку у вас назавжди пропаде охота приймати холодний душ. У гіршому ви простудитесь.

Тому підходимо до питання розумно, дбайливо і з Любов’ю. Якийсь час необхідно налаштувати мозок і тіло на майбутню процедуру. Спочатку подумки уявляйте себе вже після душа у відчуттях. Розповідайте собі про користь, яку таїть в собі таїнство холодного душу.

Читайте також:ЯКІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ В УКРАЇНІ БУДУТЬ ПЛАТНИМИ?

Наступним кроком (якщо думка про те, що вам потрібно забратися під холодні струмені води все ще вселяє вам Жах) буде проголошення афірмації: «Я легко буду насолоджуватися холодною водою», «Холодна вода робить моє Тіло молодим, здоровим і струнким!». Другу афірмацию можна і потрібно буде повторювати тоді, коли ви вже дійсно будете стояти під душем! І нехай цей процес займе близько тижня – не зволікайте!

Третє. Перш, ніж безпосередньо перейти до процесу обливання, спочатку (приблизно тиждень) намочіть рушник холодною водою і витріть. Тільки робіть це після того, як ви розігріли своє тіло дуже теплою водою! Раз, другий, третій. Найголовніше – ви не повинні замерзати! Тобто перш ніж закрити кран з гарячою водою і відкрити з холодною, я поливають гарячою, розігріваючи тіло.

Четвертий крок. Можна приступати до прохолодного душу. Поступово робіть воду холодніше й холодніше. І коли будете готові, переходите до холодного.

Холодний або контрастний?

Однозначної відповіді немає. І той, і інший таять в собі величезну користь для організму. Вибирайте по відчуттях. Спробуйте і той, і інший. Особисто мені ліньки стояти і крутити кран туди-сюди, я обходжуся тільки холодним.

Скільки часу потрібно лити на себе холодну воду?

Хтось скаже, що потрібно стояти під холодною водою хвилину. А є версія, що для максимально ефекту потрібно робити це два рази на день по 10 хвилин. Останнє дуже сильно для мене – я поливаю себе протягом приблизно трьох хвилин вранці. Проходжу душем по всьому тілу два рази. Орієнтуйтеся на свої відчуття – вода може вас обпалювати, але в цілому вам не повинно бути холодно! Як це не парадоксально звучить!

Після душу можливі два варіанти: або ви відразу розтирати рушником; або спочатку просто стоїте і насолоджуєтеся відчуттями в тілі, після чого також розтирати рушником. Мені до душі другий варіант.

Що допомагає мені в цьому процесі?

У момент повороту крана в потрібні боку я відключаю мозок – це ж всього дві секунди: раз – закрив гарячу, два – відкрив холодну, а потім я починаю сильно і глибоко, видихати. А вдих все одно станеться автоматично. До речі, якщо вам в цей момент захочеться кричати – кричіть. І нехай сусіди тільки здогадуються, чим ви займаєтеся у ванній! Саме так я «заходила» в священні води Байкалу – я відходила подалі від берега, розбігалася і з гучними криками кидалася в холодну воду! Мені було так легше …

Як відключаю мозок? На перших порах моя ласкава і ніжна голова шепотіла мені: «Танечка! Сьогодні дуже холодно! Давай сьогодні не обливатися. Ось завтра ми обов’язково зробимо це! »Так само ласкаво і ніжно, з Любов’ю в голосі я відповідала:” Мовчати “і повертала кран. Ураааааа!

Закріплення

Як тільки ви в перший раз дійшли до обливання, то процедуру потрібно повторювати кожен день. Як мінімум, 21 день. Саме стільки часу потрібно, щоб в нашій світлій голові сформувалися нові нейронні зв’язки. І ще три місяці, для того, щоб ці зв’язки остаточно закріпилися.

Читайте також:Секрети правильного загартовування(відео)

Джерело.

Related Post

facebook