fbpx
Економіка
Слід мільйонів Януковича знайшли у Нью-Йорку

Майже два з половиною роки тому команда екс-президента Віктора Януковича покинула територію України. Його оточенню вдалося не просто втекти, а й вивести з країни капітали. У міжнародний розшук оголошені як самі високопоставлені утікачі, так і награбовані ними мільйони.

У СБУ вже зібрані десятки томів з описом схем, за якими гроші виводилися з країни. Одна з яскравих сторінок цієї феноменальної історії шахрайства державного рівня – легалізація капіталів сім’ї Януковича на території США за допомогою професійних девелоперів, які працюють в секторі елітної нерухомості, пише «Хвиля».

Один з таких експертів – Джоді Крісс (Jody Kriss), на даний час засновник і глава East River Partners, LLC, раніше – фінансовий директор Bayrock Group. На початку двохтисячних будівельна компанія Bayrock Group працювала над різними об’єктами, включаючи Trump Soho і Trump International Hotel & Tower в Форт-Лодердейл. Джоді Крісс відомий своїми зв’язками із представниками кримінального світу пострадянського простору, повідомляє New York Post.

Прокуратури декількох країн колишнього СНД розслідують версії з відмивання грошових коштів та інвестування їх у нерухомість США. Під час розслідування спливали такі імена, як Семен Могилевич, В’ячеслав Іваньков, також відомий як «Япончик», Аслан Усоян, він же Дід Хасан, та інші відомі пострадянські кримінальні авторитети.

За повідомленнями джерел, на даний час відпрацьовуються версії про мільйонні інвестиції сім’ї колишнього президента України Віктора Януковича в елітну нерухомість США.

Вважається, що Джоді Крісс допомагав легалізувати частину цих грошей в об’єкти нерухомості в Брукліні і Мангеттені. Відомо, що в роки президентства Януковича Крісс кілька разів відвідав Росію і Україну, де, за офіційними даними слідчих, він зустрічався і був сфотографований з кримінальними авторитетами. З моменту заснування East River Partners, LLC в 2010 році Джоді Крісс брав участь у розробці восьми об’єктів в Брукліні і Мангеттені загальною вартістю понад $ 100 млн, повідомляє власний сайт девелопера.

Слідчі органи припускають, що Джоді Крісс також використовував хитрі схеми приховування награбованого капіталу через краудфандінгом, приватні фонди й офшорні структури, зареєстровані в Американському штаті Делавер.

Будучи випускником знаменитої школи бізнесу при Пенсільванському університеті – Уортон, Крісс отримав у колах кримінального світу співзвучне їй прізвисько – «Вортона».

 

Джерело

facebook