fbpx
Суспільство
Собаки можуть розмовляти з людьми – дослідження

Собаки вміють змусити людину зрозуміти, що означає їх гавкіт або гарчання. Причому жінки розуміють собак набагато краще за чоловіків, з’ясували в Університеті Етвеш Лоран в Угорщині.

Під час дослідження вчені спостерігали за 40 добровольцями, які слухали гарчання 18 собак, які охороняли свою їжу.

В результаті експерименту учасники змогли правильно класифікувати 63% зразків “собачої мови”.

При цьому найбільш зрозумілим для людини виявилося “грайливе” гарчання собак – його розуміли 81% учасників експерименту. А найгірше йшли справи з агресивними звуками, пов’язаними з охороною їжі або зустріччю з незнайомцем.

Разом з тим вчених здивувала здатність жінок чітко визначати настрій вихованця за його риком. Можливо, це пов’язано з тим, що грайливе гарчання має відмінний від агресивного темп і тембр.

Крім визначення контексту звуків учасникам дослідження також доводилося оцінювати гарчання за емоційною шкалою, визначаючи рівень агресії, відчаю, страху, щастя або грайливості. Контекст, однак, чинив значний вплив на зчитування емоцій собаки.

В результаті дослідження вчені зробили висновок, що собаки намагаються повідомити людям про свій настрій або навіть про наміри.

У той же час вони можуть маніпулювати деякими ключовими параметрами свого гарчання для перебільшено агресивного або грайливого вираження емоцій в залежності від контексту.

Читайте також: ВІДВІДУВАНІСТЬ «ВКОНТАКТЕ» З УКРАЇНИ ВПАЛА НА ТРИ МІЛЬЙОНИ ВІЗИТІВ

Джерело.

facebook