fbpx
Світ
Сьогодні у всьому світі проведуть “Годину Землі”: що ми знаємо про цей день

Сьогодні о 20:30 українці долучаться до всесвітньої акції “Година Землі”.

В Україні головна мета кампанії цього року – привернути увагу до стану природних парків України.

На українському сайті “Години Землі” створили карту природних об’єктів України. Організатори закликають сьогодні прийти волонтерів у ці парки і допомогти впорядкувати їх.

“Година Землі” – це щорічна міжнародна акція, яку започаткував Всесвітній фонд природи Австралії. Акцію проводять в останню або передостанню суботу березня і закликають людей вимкнути світло на одну годину з 20:30 до 21:30. Це роблять, аби привернути увагу людства до екологічних проблем планети.

Акція щорічно відбувається в останню або передостанню суботу березня в однаковий час та звертається до всіх людей, щоб привернути увагу до екологічних проблеми нашої планети.

Але що ми знаємо про цей день, окрім вимкнення світла по цілому світі?

1. Вперше цей день започатковано Всесвітнім фондом природи Австралії та виданням “The Sydney Morning Herald” у 2007 році.

Тому цього року WWF святкує 10 річницю всесвітньої події, яка об’єднує мільйони людей з однією спільною метою – захистом планети Землі.

Лише за 1 годину вимкнення світла в Австралії у 2007 році енерговитрати міста зменшилися на 10,2% в годину. Така економія енергії вперше привернула увагу світової спільноти до кліматичних змін.

2. У 2008 році до акції долучилось більше 50 мільйонів людей у 370 містах 35 країн світу. Саме тоді вперше вимкнули на годину часу такі відомі установи як Empire State Building (Нью-Йорк), Sydney Opera House (Сідней, Австралія), Колізей (Рим, Італія), Лондонський City Hall (Англія) та багато інших.

Україна вперше приєдналась до світової акції у 2009 році. На той час українці були одними з найактивніших відвідувачів офіційного сайту “Години Землі”.

3. Наймасштабнішою акцією за всю історію існування став 2010 рік, коли в ній взяло участь близько мільярда чоловік по всьому світу зі 120 країн, а з них близько мільйона були українцями.

Станом на сьогодні, в акції беруть участь понад 1,8 мільярдів людей з 2500 міст у 135 країнах світу.

4. В світі сьогодні закликають людей не лише до вимкнення електроенергії, а й до залучення просвітницьких та волонтерських заходів у різних еко-акціях.

Читайте також: ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ СЕРЙОЗНУ НЕБЕЗПЕКУ ГАРЯЧОЇ КАВИ ЧИ ЧАЮ

До прикладу, якщо ви маєте бажання долучитись до всесвітньої акції, організація WWF в Україні запрошує кожного до національних парків, заповідників та інших природних об’єктів.

Саме там ви зможете допомогти на волонтерських засадах своєю роботою чи іншими ресурсами, влаштувати пікнік на природі або ж взяти участь у запропонованих парком інших активностях.

Також на сайті організації координатори акції наголошують, що ті, хто не зможе відвідати парки 25 березня, матимуть можливість допомогти обраному природному об’єкту іншим чином в режимі онлайн, де будуть вказані всі потреби.

Джерело.

facebook