fbpx
Економіка
Сотні тисяч гривень: які штрафи загрожують недобросовісним роботодавцям

Недобросовісним підприємцям, які офіційно не оформляють людину на роботу або затримують виплату заробітної плати, загрожують багатотисячні штрафи.

Про це в ефірі Чорноморської телерадіокомпанії, відповідаючи на питання “Обозревателя”, розповіла адвокат Ірина Кальницька.

За словами фахівця, найбільші штрафи призначені за неоформлення у штат працівника.

“І коли підприємець працює з людиною на основі договору про підряд, що дуже часто буває, а також за затримку заробітної плати. Цей штраф накладається за кожного співробітника, а потім підсумовується в один величезний штраф. Це найбільші штрафи, якщо ми говоримо про порушення зі сторони роботодавця”, – зазначила Кальницька.

Вона пояснила, що ці штрафи – не єдине покарання, яке загрожує нечесним підприємцям.

 “Хотілося б ще попередити роботодавців, що це тільки фінансова відповідальність, а ще існує адміністративна відповідальність, якщо ви не фізична особа-підприємець. Крім того, існує кримінальна відповідальність. І на це все звертають увагу і все це перевіряють”, – наголосила експерт.

Юрист зазначила, що приховування порушень або перешкоджання перевірці обернеться для бізнесменів не меншими штрафами.

“Підприємцям, які не допускають інспекторів або перешкоджають процедурі перевірки, загрожує штраф, сума якого залежить від того, що перевіряється. Якщо предметом перевірки є приховані трудові відносини, то штраф становитиме 320 тисяч гривень. А штраф за неоформлення у штат, якщо це буде виявлено під час перевірки, складе 96 тисяч гривень”, – попередила Кальницька.

Читайте також: Набагато більше, ніж «мінімалка»: де і скільки готові платити українцям

Джерело

facebook