fbpx
Здоров'я
Стало відомо, як на психіку дітей впливають мультфільми, кіно та ігри з елементами жорстокості

Міжнародна група спецiалiстів з США та захiдних країн провели дослiдження на тему можливого впливу на психіку дітей з боку фільмів, мільтфільмів та компʼютерних ігор з елементами жорстокості. В результатi виявилось, що такого плану продукція має безпосереднiй та вiдтермiнований ефекти.

То про що саме мова?

“Навiть пiсля перегляду мультфiльмiв чи дитячих фiльмiв iз елементами жорстокостi збiльшується частота та сила агресивних реакцiй серез юних глядачiв. Але, що найгiрше, їх стан нормалiзується поступово – лише протягом кiлькох днiв (за умови, якщо бiльше не переглядають такi передачi) зникає зайва плаксивiсть, дратiвливiсть та iншi вiдхилення вiд нормальної поведiнки”, – коментує Євген Заїка, професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Потерпає й свiдомiсть, адже на “арену” вийшли такі професії як кiлер, бiзнесмен. Вiдбувається замiна цiнностей, на телеекранах пропагують багате життя та інші: працювати – це недостойно.

Погодьтеся, саме так думає велика кiлькiсть молодих людей.

Є ще один негативний плив, медики проводили дослiдження впливу музики, написаної для такої продукції, на дiяльнiсть мозку. Виявилось, що не лише пiд час прослуховування, але й через кiлька годин замiсть складної картини мозкової дiяльностi вiдтворюється цей ритм “бум-бум-бум”. Тобто, мозок починає автоматично працювати в пiвсили, навiть коли музику ми вже не слухаємо. Усi цi фактори призводять до зрiзання iнтелекту нацiї!

Додайте той факт, що в людини є неусвiдомлюванi потреби, серед яких потреба яскравих, сильних та рiзких вражень. Тому передачi про людську жорстокiсть i мають чималу аудиторiю. Але усе це вiдкладається у нашiй пiдсвiдомостi.

Тобто за умов нестійкої психіки (мова, зокрема, про дітей, в них ця сфера ще є несформованою) такий продукт обов”язково призводить до проявiв агресивності: сварок, бiйок та алкоголiзму. Щонайменше це викликає роздратування, нервознiсть, конфлiктнiсть.

Читайте також: ГОЛОВНА НОВИНИ КУЛЬТУРИ НОВИНИ ПРО ЗІРОК 8-РІЧНА УКРАЇНКА ПЕРЕМОГЛА В МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ ТАЛАНТІВ EUROKIDS

Джерело.

facebook