fbpx
Цікаве
Старіємо через… Данські вчені назвали фактор, який найбільше наближує старіння

Дослідники з Департаменту громадської охорони здоров’я в Університеті Копенгагена в Данії провели ряд експериментів, щоб встановити зв’язок між старінням і фінансовими труднощами.

Дослідження показали, що люди, які кілька років відчувають економічні труднощі, більше піддаються ризику прискореного старіння в порівнянні з тими людьми, які не відчувають періодів бідності.

Для досліджень була запрошена група людей з 5 тисяч осіб, вік учасників групи коливався від 35 до 55 років. У цій групі 18% людей жили довгий час в бідності, інші учасники мали нормальний достаток.

Експеримент полягав в тому, що фахівці деякий час аналізували показники розуму і фізичної здатності цих людей, пише видання «Країна здоров’я». джерело

Вчені встановили, що люди, які більше 4 років зазнавали фінансових труднощів, були слабшими за фізичними показниками, ніж ті, хто мав фінансову стабільність. Те ж саме стосувалося і розумової функції.

Фахівці відзначили підвищений рівень реактивних білків і інтерлейкінів 6 і високий рівень С– маркерів запалення в крові, які є зв’язковим ланцюгом із запальними та онкологічними захворюваннями.

Фахівці пов’язують прискорювачі старіння у людей з тим, що в молодості вони не мали достатньо грошей через те, що здобували освіту і довго шукали роботу.

Висновок учених: нестабільність в матеріальному становищі – причина передчасного старіння, виною якого стають тривалі стреси, що знищують людину.

facebook