fbpx
Суспільство
Страх перед мовою говорить про наших слабкостях

Коли говорять, що закон Колесніченка-Ківалова потрібно скасувати, я цілком і повністю згоден. Абсолютно правильна міра. Цей закон був нема про регіональні мови, а про лояльність Кремлю. Карт-бланш для пропагандистських ресурсів.

Але коли я все більше чую про квоти, законах про кількість української мови в ефірі, про друковані ЗМІ та нових методах боротьби з російською мовою, я гублюся.

Я знаю про “мову окупанта”, і знаю, що носії російської мови через поребрика зробили все, щоб цю саму мову (моя мова, в тому числі) дискредитувати .

Але, при всьому при цьому, є моменти, яких я пояснити не можу.

Наприклад, прихильники повної українізації постійно говорять, що для більшості населення українська – рідна мова, а російським користується меншість. Потім раптово змінюють риторику і кажуть, що українська мова обмежений, і його потрібно захищати. Обидва ці варіанти не узгоджуються між собою. Який з них справжній?

Адже очевидно, що російська мова – мова значної частини населення і мова багатьох захисників України, волонтерів, патріотів . Хочуть того прихильники повного переходу на українську мову чи ні, це реальність, яку потрібно визнати.

Ще дуже важливе питання: в яких межах українські “правоцентристи” (для простоти назвемо їх так) бачать “справжню” Україну?

Можливо, вони хотіли б виключити надмірно русифіковані і “осовеченние” території? Може бути їм підходить тільки правобережна Україна? Може бути виключно Подніпров’ї і старовинні козацькі землі? Нехай назвуть.

Я лукавлю. Всім відомо, що “правоцентристи” відстоюють Україну в кордонах 1991 року. Хоча, по совісті сказати, ці кордони “намальовані” за радянських часів, яке у нас вважається “окупацією”.

Для інтересу переглянув результати референдуму про незалежність 1991 року. У Криму проголосували за Україну 54,19% населення.

Це нічого не доводить, але все-таки забавно, що більше половини Криму і Севастополя (більше 57%) хотіли тоді бачити себе українцями.

Ми скидаємо всі проблеми нашої держави на російську пропаганду і російську агресію, забуваючи при цьому, що і самі наробили чимало дурниць.

Державі необхідний свою мову і самоідентифікація. Але самі форми українізації – заборона на заборону, штрафи і квоти – безнадійно застаріли. Нам не говорять, як добре говорити українською мовою . Нам кажуть, як погано говорити російською .

У межах 1991 року Україна вкрай неоднорідна. І забавно чути, як у багатьох “правоцентристів” прослизає таке “зараз ще є проблеми, но ми їх вірішуємо”. Тобто, правоцентристи не приймають / не хочуть приймати того факту, що російськомовні живуть в Україні. Цей простий факт вважають якимось тимчасовим непорозумінням.

Читайте також: ЧИ ЗНИКНУТЬ З ОБІГУ УКРАЇНСЬКІ МОНЕТИ

Немає бажання наводити мости. Є бажання “вірiшіті харчування”. Але це ж такі ж громадяни. Чому завжди і все потрібно крутити в баранячий ріг?

Проблема, як мені здається, в страхах колишньої колонії перед метрополією. Страх перед російською мовою саме з цієї породи.

Для політиків боротьба з російською мовою – ідеальна PR-акція . Це не накладає на авторів законопроектів ніякої зайвої відповідальності, але підвищує їх статус як “справжніх патріотів”.

Але найжахливіше, що я чую від прихильників українізації: “Якщо комусь НЕ подобається українське телебачення, хай уходит и дивуватися Перший канал та НТВ”. Гірше цього аргументу просто нічого придумати не можна. Саме так були втрачені громадяни Криму. Саме нескінченні прогулянки по цих граблях змушують російськомовні регіони відчужуватися, і там розмножуються сепаратисти.

“Донецькі” протиставляли себе захід країни. Нова еліта – схід. Влада все ще живе в звичках політбюро, де головне – перевищити норму виробітку на 145%, а не знайти справжнє рішення проблеми.

Мовне питання потрібно вирішувати акуратно і розважливо . Святослав Вакарчук і Олег Скрипка зробили більше для української мови, ніж екзальтовані дами, які впадають дрібницею в касирів. Питання мови розуміє лише м’яку силу. Саме тому так багато людей володіють англійською мовою.

Це не може вирішуватися Совдепівський рознарядками: “Взяти все і заборонити”. “Ми не Росія” люблять кричати “правоцентристи”, але чому ж вони так люблять інструментарій імперії? І ніби самі не розуміють, що тільки більше розкидають насіння розбрату.

Чи не робляться такі речі насильством. Ніяк я не зрозумію, чому найвірніші борці за “Єдину Україну” – європейці, антипорадники – самі так часто користуються більшовицькими методами . Не розумію.

Не може культура і мова відповідати за злочини однієї людини. Навіть якщо він на цій мові говорить. Страх перед мовою говорить про наших слабкостях .

Зрозуміти потрібно головне: путіністи узурпували російську мову. Мова в цій ситуації – не зброя, а жертва.

Читайте також: У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЧОЛОВІК ПОБИВ І ПОКУСАВ ТЕЩУ

Джерело.

facebook