fbpx
Суспільство
Страсна п’ятниця: Основні заборони найскорботнішого дня

Згідно з християнською традицією, Страсна п’ятниця – найсумніший день, присвячений поминанням страждань і смерті Христа, пише Depo.Закарпаття. У п’ятницю розіп’яли Ісуса, Сина Бога, за гріхи всього людства і в знак прощення і спокутування всіх гріхів.

Страсна п’ятниця: основні заборони найсумнішого дня – фото 1
У Страсну п’ятницю в церквах в знак глибокої скорботи не дзвонять у дзвони. А віруючі у цей день нічого не їдять і не п’ють, навіть води до обідньої служби, коли під час богослужіння виносять плащаницю, в яку загорнули Ісуса Христа.

Страсна п’ятниця: основні заборони найсумнішого дня – фото 2
Після обіду віруючі також дотримуються суворого посту. У Страсну п’ятницю дозволені тільки овочі і фрукти, пісний хліб. Варені страви і рослинна олія заборонені.

У Страсну п’ятницю не можна працювати, не можна прати, прибирати, копати землю, рубати і різати, шити, в’язати і прясти. Також забороняється веселитися, сміятися, співати пісні, сваритися, скандалити, лихословити. Страсну п’ятницю треба провести в молитві і покаянні, а ввечері можна починати пекти паски. Щоб уберегти себе від дії отрут, не можна нічого пити у Велику п’ятницю.

Але якщо в цей день спекти паску, кажуть, вона ніколи не зіпсується, не покриється цвіллю і буде володіти цілющою силою – виліковувати від хвороб, берегти будинок від блискавок і пожеж.

У народі кажуть, що якщо в Страсну п’ятницю вивісити сушити білизну, вона покриється краплями крові. Щоб отримати сильний оберіг, в цей день треба освятити перстень.

Читайте також: ЗАГАДКИ СТРАСНОГО ТИЖНЯ: ТАЄМНА ВЕЧЕРЯ, ЗРАДА ІУДИ І ЗРЕЧЕННЯ

Джерело.

facebook