fbpx
Економіка
Таксисти в Україні роздувають ціни

Таксі в Україні стає недешевим задоволенням. Після новин про блокування Яндекс.Таксі, багато служб почали підвищувати свої тарифи.

І якщо більш дорогий сегмент поки не поспішає піднімати розцінки через те, що вони і так б’ють по кишені потенційних клієнтів, то економ-служби активно підтягують свої цінники до середніх по ринку, пише

UBR.Як розповів глава Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, якщо раніше мінімальний тариф у дешевих служб становив 35 грн, то зараз – 40-50 грн. Причому багато таксистів скористалися новинами про закриття Яндекс.

Таксі і почали роздувати ціни. І хоча зараз додаток вже працює, проте, служба скасувала доплати своїм водіям за виконані замовлення, що позначилося на загальному підвищенні тарифів.

“Яндекс скасував доплати, Uklon підняв свою мінімалку і ввів коефіцієнти з поправками на пробки і погоду, UBER також підвищив коефіцієнти. Ось решта ринку до них і підтягується”, – говорить Антонюк.

Якщо раніше при дефіциті машин і їзді в годину пік клієнту потрібно було заплатити приблизно в 2-2,5 рази більше стандартного тарифу (по підвищує коефіцієнтами), то зараз переплачувати вже доведеться в 3-4 рази.

Таксисти знаходять і інші способи підняти вартість замовлення. “Ми зменшили мінімальну відстань з 10 км до 5 км. Ціни останній раз міняли в кінці березня, з тих пір тримаємо мінімалку на одному і тому ж рівні.

Блокування Яндекс.Таксі поки не відчули, тому що вони все ще продовжують працювати”, – розповіли нам в компанії CarOnFly.

На сьогоднішній день вартість одного кілометра, в залежності від служби таксі, може варіюватися від 4,5 до 20 грн/км. А ціна подачі машини – від 35 до 70 грн.

При цьому, свої розцінки таксисти піднімають не тільки в разі підвищеного трафіку, а й якщо в конкретному районі мало машин. Вартість поїздки зростає також через підвищений попит, наприклад, в “нельотну” погоду.

“Попит на таксі збільшується в рази, коли йде дощ. Наприклад, 26 травня в Києві була гроза, і з 8 до 13 годин кількість замовлень збільшилася на 60%, в порівнянні зі стандартною п’ятницею”, – розповіла нам прес-секретар сервісу Red Taxi Зоя Австрійська.

Ажіотаж підігріває і певне підвищення активності влітку, пов’язане зі збільшенням туристичного потоку.

Зате, коли погода хороша – люди більше ходять пішки і повертаються додому пізніше – на таксі.

“З потеплінням ми помітили підвищення попиту в вечірні години в середньому на 54% – з 23:00 до 00:00”, – додала Австрійська.

Проте, влітку пробок в місті все-таки менше. За рахунок цього скорочується і час подачі автомобіля за викликом.

Читайте також: НА УКРАЇНЦІВ ЧЕКАЄ РЕКОРДНО ДОРОГИЙ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН: ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ВЛІТКУ, ЩОБ НЕ ПЛАТИТИ ВЗИМКУ БІЛЬШЕ

“На літо очікуємо традиційний спад замовлень, але кількість машин так само трохи зменшиться – водіям все-таки теж потрібно відпочивати”, – зауважили в CarOnFly.

Як розповів Андрій Антонюк, середній чек по Києву на сьогоднішній день складає приблизно 100 грн за поїздку.

“Влітку, швидше за все, ціни підніматися більше не будуть. А ось до зими таксисти знову перерахують тарифи”, – додав Антонюк.