fbpx
Суспільство
Там, де тебе не чекають

Він стояв на кухні і неквапливо варив каву. Сьогодні вихідний і він планував його провести в тиші і самоті. Сили потрібно відновлювати, і він особливо любив ці рідкісні дні, коли вдавалося їх провести наодинці з собою.

Він прокинувся пізно. Був ще не свербіли і неголений. Йому просто хотілося кави. Міцного і запашного, щоб почати свій заслужений день нічогонероблення.

Настирливий дзвінок у двері змусив його остаточно прокинутися. Запахнув білий пухнастий халат і пригладивши скуйовджену шевелюру рукою, він пішов відкривати двері.

На порозі стояла вона . Неабияк порвана, і майже переможена. Але як і раніше така рідна і красива. Його сама краща.

Вона безцеремонно проникла в його житлі. Кинувши на підлогу свою велику дамську сумку, не знімаючи взуття, Вона пройшла у вітальню і сіла в його улюблене біле крісло. Закинувши голову і закривши очі, вона втомленим голосом мляво вимовила:

– Не жени мене. Я прийшла. Дозволь мені в цей раз залишитися. Я більше не можу.

Він не чекав її. Вона була остання з тих, кого йому б хотілося сьогодні бачити. Але зміг лише видавити з себе банальне:

– Втомилася?

Прийнявши це вітання, як запрошення до діалогу, вона помітно пожвавилася. Скинувши туфлі і підібгавши ноги під себе, вона сіла зручніше і своїм гарним голосом стала говорити.

– Ти не уявляєш, як я втомилася. У мене не залишилося більше сил. Одна. У всьому одна. Робота. Родина. Діти. Батьки. Скрізь встигнути і все проконтролювати. Щоб усім було добре. Не можу я більше. Хочу кинути все. І залишитися тут у тебе. Вранці збирати фрукти в твоєму саду. Днем ходити на пляж. А вечорами дивитися вдалину з твого балкона. На це небо. На гори і море. Бути поруч з тобою і більше ні про що не думати.

Він зробив глибокий вдих і вже не приховував свого роздратування. Рідкісний вихідний був зірваний. Він занадто любив її. І кожен раз свідомо вівся на її маніпуляції.

– Знаєш що? – Різко сказав він, – якщо чесно, мені це вже набридло. Я сто разів чув цю пісню. І кожен раз йшов у тебе на поводу. Я дозволяв тобі залишитися, і чим це все закінчувалося? Дуже швидко тобі це все ставало нудним, і ти починала проситися назад. Вмовляла, благала відпустити тебе. І готова була на будь-які умови. Аби я дозволив тобі піти. Клялася, що впораєшся сама і тобі більше не знадобиться моя допомога. Ти сто разів відкидала мене. І той світ в якому я живу. Тобі потрібні були пригоди, страждання, вир подій, труднощі, радості, яких я не міг тобі дати. У мене їх просто немає. А мій спокій і розмірене життя тебе дратували. Що у тебе знову пішло не так?

– Я не знаю. Але в цей раз виявилося важче. У країні війна. Діти хворіють. Батьки старіють. У бізнесі труднощі. Чоловік не допомагає. Здоров’я підводить. Я просто видихалася, – на одному диханні випалила вона.

– Знаєш, зараз зовсім не важче, ніж раніше. Принаймні цього разу – є дах над головою і діти живі. Мама здорова і поруч. Тебе оточують люди, на яких ти можеш покластися. Тільки твоя гординя не дозволяє цього зробити. У тебе є захоплення, яке надає тобі сил. А твій чоловік більше не приносить тобі незручностей. Твій внутрішній стрижень не пошкоджений, я це бачу. А здоров’я? Це всього лише операція з відновлення зору. Її роблять сотні тисяч людей і життя налагоджується. Так, що прости. Не цього разу. Забирай свою торбу і йди. Я не готовий тебе прийняти.

Вона добре знала ті моменти, коли сперечатися з ним марно. Вона мовчки встала з крісла, і не прощаючись, пішла зачинивши за собою двері.

Через п’ятнадцять хвилин вона прийде до тями від наркозу на операційному столі. На її очах буде щільна пов’язка. Дуже скоро Вона її зніме і, незрозуміло чому, подивиться на світ інакше.

А він?

Він відкладе свій рідкісний вихідний і знову приступить до роботи.

Тим не менш, сумнівне це задоволення – бути Ангелом Хранителем.

Читайте також: КОЛИ МИ ПОЧИНАЄМО СТАРІТИ

Джерело.

facebook