fbpx
Україна
ТОП-5 найбільш небезпечних міст України

У п’ятірку найнебезпечніших міст України потрапили Миколаїв, Сєвєродонецьк, Київ, Кропивницький і Запоріжжя.

Про це йдеться в Рейтингу безпеки обласних центрів України, який оприлюднив Інститут суспільно-економічних досліджень.

Найнебезпечнішим містом країни назвали Запоріжжя. Тут тільки 44 відсотки місцевих жителів відчувають себе в повній або частковій безпеки, коли йдуть додому в темний час доби.

Відзначається, що за 2016 рік у Запоріжжі було зареєстровано понад 300 правопорушень на 10 тисяч осіб.

Після Запоріжжя в рейтингу найнебезпечніших міст назвали Кропивницький, Київ, Сєвєродонецьк та Миколаїв.

Найбільш безпечним обласним центром України визнано Хмельницький, відразу за ним йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ.

“Сприйняття громадянами стану безпеки в місті не завжди збігаються з об’єктивними даними про кількість кримінальних злочинів. Так, в містах з приблизно однаковою кількістю кримінальних правопорушень громадяни оцінюють безпеку по-різному. Наприклад, в Івано-Франківську, Вінниці та Херсоні кількість кримінальних злочинів приблизно однакова: від 150 до 165 на 10 тис. осіб. Однак городяни відчувають себе по-різному. У Вінниці та Івано-Франківську безпечніше, а у Херсоні значно менш безпечно”, – розповідає експерт.

Опитування виявило і цікаві парадокси. Наприклад, в привабливому туристичному Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис. населення, проте безпечно почувають себе більш 65% городян, в той час як в прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших в країні (32 злочини на 10 тис. населення), однак тільки 41% респондентів відчуває себе в безпеці.

Читайте також: ЗРОСТАННЯ ЗАРПЛАТ ВИПЕРЕДИЛО ЗРОСТАННЯ ЦІН: ЧИ СТАЛИ УКРАЇНЦІ БАГАТШИМИ І ЧОМУ

Джерело.

facebook