fbpx
Політика
Три роки президентства Порошенко: досягнення і завдання

У четвер виповниться рівно три роки, як Петро Порошенко займає президентське крісло. За цей час йому вдалося укласти Мінські угоди, домогтися стабілізації економіки і безвізового режиму з країнами Європи.

“Сегодня” згадала про головні здобутки п’ятого президента України і намітила завдання, які стоять перед ним.

ВИБОРИ. Чергові президентські вибори повинні були відбутися 29 березня 2015 року. Однак після подій євромайдан і втечі Віктора Януковича чинна влада і опозиція підписали угоду про врегулювання кризи, одним з пунктів якого було проведення дострокових президентських виборів не пізніше грудня 2014 го.

Уже в кінці лютого офіційно почалася виборча кампанія, а вибори були призначені на 25 травня.

Бюджет гонки становив майже 2 млрд грн, а явка на виборах перевищила 60%. Найактивніше голосували у Львівській області (явка 78%), а найгірше – в Донецькій (15,4%). На виборах переміг Петро Порошенко, отримавши майже 55% голосів, відірвавшись від найближчого конкурента аж на 42%.

Сьогодні для глави держави стоїть завдання другого терміну – за допомогою політологів ми проаналізували проміжні результати і завдання.

Успіхи: Мінськ, безвіз і зростання економіки

На думку експертів, одне з головних і перших досягнень Петра Порошенка як президента – відродження ключових держінститутів. “Наприклад, армії і служб безпеки. Причому було не тільки відновлення, але і реформування.

Другий безсумнівний успіх – Мінські угоди. Вони можуть комусь не подобатися, але вони дали час для перепочинку. Це дипломатична перемога Порошенко”, – говорить політексперт Вадим Карасьов.

Ставить він в заслугу президенту також пожвавлення національної економіки, ряд реформ і успішну децентралізацію: “Є багато незадоволених і багато різних оцінок, але якщо об’єктивно подивитися, то я вважають, що це головні досягнення”.

Нагадаємо, що саме децентралізація була одним з основних тез президента. На сьогоднішній день створено 415 тергромад, а завдяки реформі місцевих бюджетів, за словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в першому кварталі 2017 року зросли на 14,5 млрд грн.

Політолог Володимир Фесенко теж в успіхи вписує зростання економіки. “Звичайно, тут заслуга не тільки президента, але в значній мірі і уряду Гройсмана, але це його курс, і замість падіння економіки у нас є позитивні тенденції зростання, нехай і невеликого.

Крім того, як це не парадоксально, але Порошенко зміг не тільки зберегти, але, за деякими напрямками, посилити свій політичний вплив в рамках системи влади. і це незважаючи на всі політичні та економічні складнощі.

Не можна не згадати і остання подія, найяскравіше і найбільш помітне – надання Україні безвіза “, – резюме рует експерт.

Нагадаємо, його твердження кілька разів переносили через різних політичних скандалів. Порошенко особисто кілька разів приїжджав в Раду, щоб умовити депутатів проголосувати всі необхідні для безвіза закони.

Читайте також: ДОСТУПНІ ЛІКИ: МЕДИКАМЕНТИ ЗІ ЗНИЖКОЮ ОТРИМАЛИ СОТНІ ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ, АЛЕ АПТЕКИ ПОТРІБНО ДОВГО ШУКАТИ

Завдання: соціалка, корупція і Донбас

На думку політолога Руслана Бортника, зараз Петру Порошенко необхідно зосередитися на економіці і соціальних питаннях: “Саме ці сфери найбільше постраждали.

І після початку зростання економіки війна на Донбасі не може бути виправданням для проблем в цих питаннях. Тому головне зараз для президента: створення робочих місць, вихід нашої продукції на нові ринки, а також підвищення зарплат і пенсій “.

Експерт також називає ще один важливий аспект, на який президенту потрібно звернути увагу в найближчому майбутньому, – завершення резонансних справ. Тут Бортник згадує і справа про розстріл на Майдані, і трагічні події в Одесі 2 травня, і результати за останніми гучних вбивств – журналіста Павла Шеремета, адвоката Юрія Грабовського і екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.

Карасьов згоден, що Порошенко зараз потрібно розширювати амплуа до соціального президента, а не залишатися в ролі президента-головнокомандувача і президента-дипломата. Але він уточнює: потрібно і далі працювати над боротьбою з корупцією.

“Тут начебто багато зроблено, але в той же час коефіцієнт корисної дії у антикорупційних реформ поки низький. Третє – потрібно далі інтегруватися в Європу. Потрібна європеїзація не тільки з точки зору подальшої інтеграції в ЄС, але і з точки зору оновлення інститутів держави, влади, життя, економіки за європейськими стандартами “, – додає політолог.

Володимир Фесенко впевнений, що найактуальніше завдання у президента – робота над рейтингами і підготовка сприятливих передумов на успішну президентську гонку в 2019 році: “Звідси випливають інші завдання – стабілізація і зміцнення політичної і економічної ситуації в країні. Нарешті, необхідно зміцнення політичної стабільності.

Ситуація сьогодні залишається дуже непростий – ми бачимо збереження анархічних тенденцій: роз’єднана коаліція, ВР часом працює окремо від Кабміну. ​​Хоча ризики тут і не такі явні, як в 2014 році. Н і остання традиційна завдання, вкрай важко здійсненне, – припинення війни на Донбасі “, – резюмує політолог.

Читайте також: ПОЛЬЩА ОБМЕЖИТЬ В’ЇЗД В УКРАЇНУ АВТОМОБІЛІВ З ІНОЗЕМНОЮ РЕЄСТРАЦІЄЮ

facebook