fbpx
Україна
Це має чути кожен українець! Виступ відомого професора на засіданні конституційного суду України (відео)

Професор пояснив, звідки виник термін «русскоязичное населеніє» та інші наслідки більш як 300-річної, спочатку імперської, а потім комуно-совіцької, московської окупації України.
Вважаю, цей виступ потрібно прослухати всім, щоб розуміти звідки воно взялось в Україні – “русскоязычное населениє”.

Першим поняття “рускоязичноє насєлєніє” використав міністр закордноних справ СССР Андрій Козирєв. Ця назва виросла з надр КПРС і КГБ, які вже бачили, що “срср” розвалюється і треба шукати ті зачепки, які будуть давати право тримати його вкупі.

Культурна, мовна і ментальна російськість в Україні має принаймні два різновиди.

Перший – це ті, хто не має свою генезу, родову, хто приїхали в Україну і жили у російськості 3-4 покоління. Таких серед так званих “російськомовних” ми заледве наберемо 5-7%.

Другий – це ті, кому радянська влада не дала можливості отримати освіту українською мовою, адже військова справа, технічні, медичні, юридичні та інші спеціальності викладались російською. Це ті, кого влада спонукала до манкуртизму – до того, щоб вони відмовлялись від своєї рідної мови. Це ті, які в першому поколінні із обставин змушені були перейти на російську мову. Перших налічуються одиниці. Другим потрібно дати лише імпульс – і вони переходять на українську мову.

Читайте також: Чому українців називають хохлами?

Джерело.

facebook