fbpx
Україна
Безвізовий режим з ЄС: досвід сусідів України

Україна нарешті пройшла останню європейську інстанцію на шляху до довгоочікуваного безвізу – Рада Євросоюзу 11 травня дала добро на лібералізацію візового режиму між Україною і ЄС! “Тепер 17 травня в Страсбурзі в приміщенні Європарламенту урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Рішення опублікують в офіційному журналі ЄС, і через 20 днів воно вступить в силу. Приблизно 11 червня європейські країни включать зелене світло власникам українських біометричних паспортів для короткострокових поїздок”, – повідомивпрезидент Петро Порошенко. Нагадаємо, безвіз буде діяти для туристичних поїздок на строк до 90 днів протягом півроку.

ХТО ПОЇДЕ. Дані соцопитувань свідчать, що найбільше зрадіють такій новині жителі західних і центральних регіонів країни, які мають фінансову можливість або знаходяться в територіальній близькості до кордону ЄС. Так, згідно з дослідженням групи “Рейтинг”, безвіз значно спростить життя жителям Ужгорода (де 35% респондентів виїжджали в країни Європи один і більше разів за останні п’ять років), Івано-Франківська (33% були в ЄС), Львова (28%) , Тернополя та Києва (по 27%). А ось практично не бувають в Єврозоні жителі Сєвєродонецька (лише 5% опитаних виїжджали в країни ЄС), Сум, Запоріжжя та Кропивницького (в цих містах 6% виїжджали в країни ЄС), а також Харкова (8%).

ДОСВІД СУСІДІВ. Тим часом в Грузії, де безвіз з ЄС діє трохи більше місяця, вільним в’їздом в європейські країни вже скористалися 11,7 тисячі громадян, з яких не пустили лише 26 осіб. Про це повідомила глава парламентського Комітету з євроінтеграції Тамар Хулордава і пояснила: причинами відмови були відсутність або біометричного паспорта, або виразної мети візиту. До речі, перший прикордонний контроль народ проходить ще в Грузії. “На нашому кордоні проводять маленьке співбесіду; квиток зворотний запитують, бронь готелю. Але взагалі з приводу правил вся Грузія поінформована: раніше видавали інформаційні буклети, інформували за правилами в’їзду по телебаченню і радіо”, – розповів нам житель Тбілісі Артур Гаспарян.

А ось в сусідній Молдові, яка користується безвізовим режимом з ЄС з 2014-го, кажуть, що зараз на кордоні вже нічого, крім паспорта, і зовсім не питають.”Перший час цікавилися метою поїздки, зрідка квитки запитували. Але потім зрозуміли, що ті, хто хоче працювати в ЄС, давно зробили румунське громадянство, у нас це не проблема, – пояснив нам Борис Д. з Кишинева.

Бум біометрії на Донбасі і в Криму

Громадяни України, які живуть на окупованих територіях Донбасу, теж готуються до безвізу – активісти кажуть, що в так званих “ЛНР” і “ДНР” зросла кількість фірм, що пропонують зробити український біометричний закордонний паспорт.Наприклад, в Донецьку буквально на кожному стовпі розвішано подібні оголошення. Ціна питання – 3 тис. грн з поїздкою на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: УКРАЇНЦІВ ХОЧУТЬ ШТРАФУВАТИ ЗА НЕПРАВИЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ КВАРТИР

А ось в окупованому РФ Криму останні два роки спостерігається ажіотаж навколо української біометрії: “За даними ДФС, в 2015-2016 рр. Було видано 26 140 біометричних закордонних паспортів і 5304 біометричних документів дітям до 16 років. Левова частка – це особи, які проживають в Криму. Люди сідають на поїзд в Новоолексіївці і їдуть в той регіон, де зуміли домовитися, – пояснює координатор групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук. – Цікаво буде порівняти статистику за підсумками 2017 р. У Криму і Севастополі вже маса оголошень “Оформимо український закордонний паспорт. Без виїзду на материк”.

Джерело.

facebook