fbpx
Суспільство
Цей урок діти запам’ятають надовго. Вчителька вирішила дослідним шляхом донести до учнів, чому цькування – це погано

“Одного разу перед початком занять я зайшла в магазин і купила 2 яблука. Вони були практично однакові: той же колір, приблизно рівний розмір …

На самому початку класної години я запитала у дітей: «Чим відрізняються ці яблука?». Вони промовчали, бо, дійсно, особливої різниці між плодами не було.

Тоді я взяла одне з яблук і, звертаючись до нього, сказала: «Ти мені не подобаєшся! Ти противне яблуко! ».

Після цього я кинула фрукт об землю. Учні дивилися на мене, як на божевільну.

Потім я простягнула яблуко одному з них і сказала: «Знайди в ньому щось, що тобі не подобається і теж кинь на землю». Учень слухняно виконав прохання. Після цього я попросила передати яблуко далі.

Треба сказати, що діти легко знаходили в яблуці якісь недоліки: «Мені не подобається твій хвостик! У тебе противна шкірка! Так в тебе одні черви! »- Говорили вони і кожен раз кидали яблуко на землю.

Коли фрукт повернувся до мене, я ще раз запитала про те, чи бачать діти якусь різницю між цим яблуком і іншим, яке весь цей час лежав у мене на столі. Діти знову були в замішанні, адже, незважаючи на те, що ми регулярно кидали яблуко на підлогу, якихось серйозних зовнішніх пошкоджень воно не отримало і виглядало практично так само, як друге.

Читайте також: Родовий сценарій: час роздачі БОРГІВ

Тоді я розрізала обидва яблука. Те, яке лежало на столі, було білосніжним всередині, воно всім дуже сподобалося. Діти погодилися, що з задоволенням з’їли б його. А ось друге виявилося всередині коричневим, покритим «синцями», які ми йому і поставили. Його ніхто не захотів їсти.

Я сказала: «Хлопці, але це ж ми його зробили таким! Це наша вина! ».

У класі настала мертва тиша. Через хвилину я продовжила: «Точно так само відбувається і з людьми, коли ми їх ображаємо або обзивають. Зовні на них це практично не позначається, але ми наносимо їм величезна кількість внутрішніх ран! ».

До моїх дітей ще ніколи нічого не доходило так швидко. Всі почали ділитися своїм життєвим досвідом, наскільки їм неприємно, коли їх обзивають.

Всі ми по черзі поплакали, а потім разом розсміялися. Коли урок закінчився, діти почали обнімати мене і один одного. Як же здорово, що мої зусилля не були витрачені даремно! “

Джерело.

facebook