fbpx
Здоров'я
Ці харчові звички повільно нас гублять

Дані досліджень говорять, що деякі харчові звички нас гублять: половину всіх смepтей від iнфapkту, інcyльту і дiaбeтy вчені пов’язують з особливостями харчування. На організм, зокрема, згубно впливає «смертельна сімка» таких звичок.

 

Зловживання сіллю

При підвищеному рівні солі в організмі затримується рідина, підвищується навантаження на серце і нирки. Чим більше готових продуктів ви споживаєте, тим більше солі потрапляє в ваш організм – навіть хліб і випічка містять багато солі, яка додається як консервант для збільшення терміну зберігання продукту.

Порада експертів: частіше використовувати лимонний сік, його кислий смак підсилює відчуття солоності.

 

Недостатнє вживання горіхів і насіння

Горіхи недешеве задоволення, але щоб отримувати від них користь, досить вживати всього 30 грам в день – це фактично кілька штук. Коли ви не вживаєте горіхи, ваш організм недоотримує калій, магній, йод, вітаміни групи В, фолієву кислоту, фосфор, вітаміни Е і D.

 

Вживання солодких напоїв.

Звичка до них сприяє підвищенню вмісту цукру в крові, що негативно діє на багато процесів в організмі. Говорячи про солодкі напої, вчені мають на увазі не тільки колу та іншу солодку газовану воду, але і пакетовані фруктові соки з додаванням цукру, спортивні напої, енергетики, молочні коктейлі, а також чай і каву з цукром. Експерти радять не вживати ці напої на регулярній основі, а також не пити напої зі штучними підсолоджувачами.

 

Недостатнє вживання фруктів.

За даними ВООЗ, нестача фруктів відповідальна за 7,5% людських смертей. Фахівці організації наполегливо рекомендують зробити вживання фруктів корисною звичкою і з’їдати регулярно не менше 5 порцій – близько 400 грам – фруктів і овочів. За їх словами, слід частіше використовувати фрукти замість покупних десертів, що містять багато жирів, штучних компонентів і калорій.

 

Відсутність контролю вмісту Омега-3 в раціоні.

Дуже важливо стежити, чи отримує людина досить Омега-3 ненасичених жирних кислот, бо відсутність такої звички може стати вбивчою для серця.

Щоб отримувати омега-3-жирні кислоти, необхідно вживати в їжу жирну рибу – лосось, форель, тунець, сардину, скумбрію, а також волоські горіхи, лляні насіння, гарбузове насіння, оливкову олію, квасолю.

 

Пристрасть до переробленого м’яса.

Згідно з коментарем ВООЗ, щоденне вживання 50 грам переробленого м’яса на 18% збільшує ймовірність захворіти на pak прямої кишки. Звичка постійно є продукти з переробленого м’яса має відношення до 8,2% смертей. Причина: ці продукти містять дуже багато руйнівних для організму штучних компонентів. Любителям ковбас експерти радять звернути увагу на запечені в духовці курятину і індичку.

 

Небажання їсти овочі.

З недоліком свіжих овочів, впевнені вчені, організм не отримує потрібної йому кількості вітамінів і мінералів. Минулого літа фахівці Американського товариства харчування виступили із заявою про те, що небажання їсти фрукти і овочі є причиною масових смертей в молодому віці. Вчені констатували, що «приблизно один з семи випадків смерті від хвороб серця пов’язаний з недостатнім вживанням фруктів, а один з 12 випадків пояснюється дуже незначною кількістю в раціоні овочів».

Перш за все фахівці вважають корисним вживання сезонних овочів.

Джерело

facebook