fbpx
Економіка
Ціна на гречку поб’є рекорд долара, – експерт

В Україні зміна курсу національної валюти спровокує суттєве зростання цін на гречку. Відповідну думку висловив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Про це повідомляє “Преса України”.

За його словами, українцям варто заздалегідь запасатися необхідними крупами, адже їх вартість підскочить швидко. Експерт вважає, що найближчим часом очікується підвищення цін на гречку щонайменше на 62%, тобто середня вартість за кілограм коливатиметься у межах 47 гривень.и

Статистичні дані також підтверджують різку зміну вартості усіх продуктів першої необхідності, адже головним фактором впливу являється зміна курсу іноземної валюти. Якщо долар та євро продовжать дорожчати, то вартість товарів також підвищиться щонайменше на 15-20%.

Дорошенко впевнений, що ціни на ринку будуть змінюватися пропорційно до націнки постачальників та зростанню витрат. Зокрема, молочні вироби здорожчають на 20%: за кілограм масла доведеться викласти до 162 гривень. М’ясо також стане задоволенням не з дешевих – його ціна збільшиться на 54%, тобто протягом 2017 року кілограм яловичини дешевше ніж 135 гривень покупці не знайдуть ні в одному магазині.

Читайте також: З березня українців чекає підвищення тарифів на світло: інфографіка

Джерело

facebook