fbpx
Бізнес
Ціни на продукти в Україні остаточно відпустили у вільне плавання

Кабінет Міністрів України остаточно скасував державне регулювання цін на продукти харчування.

Про це йдеться в постанові Кабміну №394 від 7 червня. Головна мета змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції. Постанова набере чинності з 1 липня 2017 року.

В Кабміні прогнозують, що таке рішення спростить процедуру зміни цін в залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури.

Читайте також: Як виглядають нові 50 євро (фото)

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15%, а також на граничні рівні рентабельності та торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище 20%) за надання в оренду торгових приміщень (площ), торговельно-технологічного та/або холодильного устаткування у торговельних об’єктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів.

З 1 жовтня Кабмін скасував державне регулювання цін на продукти в тестовому режимі на три місяці. Протягом цього часу ціни, які регулювалися, зростали не більше, ніж зазвичай. Стрімкого зростання цін після скасування регулювання – не відбулося.

Читайте також: Набагато більше, ніж «мінімалка»: де і скільки готові платити українцям

Джерело

facebook