fbpx
Суспільство
«Цирк на кістках»: на Волині розгорається міжнародний скандал (відео)

Ковельські активісти вже десятиліттями домагаються від влади заборонити облаштовувати вистави пересувних шапіто та звіринців на місці, де влітку 1942-го німці розстріляли близько 6 тисяч євреїв. До проблеми не дослухалися б і зараз, якби про це не написали закордонні ЗМІ.

Ще 40 років тому тут, на околиці Ковеля (Волинська область) було величезне, площею понад гектар, єврейське кладовище. Сьогодні від нього залишилася лише потрощена невеличка стела-надгробок. Та – занедбана будівля палацу культури, збудованого радянською владою у 1970-х роках, де вже традиційно розташовуються пересувні цирки та звіринці.

– Це бізнес на кістках, варварство та кощунство! – обурюється краєзнавець товариства «Меморіал» Петро Вільчинський.

– Ці атракціони сюди приїжджають щороку, вже понад 10 років.

Проти цирку на кістках виступає переважно єврейська громада. Коли будували палац культури, екскаватори і вантажівки впродовж кількох місяців вивозили звідси разом із землею людські рештки. Та попри протести містян, палац культури таки збудували. А надгробками вимостили територію військової частини.

Волинська юдейська громада не втрачає надії вшанувати пам`ять своїх співвітчизників, спорудивши меморіал. Виділити клаптик землі на місці єврейських поховань у ковельської влади люди просять майже п`ять років. Муніципалітет відверто не відмовляє, та на дозвіл у пріоритеті наразі – чомусь Шапіто.

 

Читайте також: “ЧЕРГОВА СЕСТРА ПООБІЦЯЛА ЇЇ ЗАДУШИТИ, ЯКЩО ВОНА НЕ ПЕРЕСТАНЕ ПЛАКАТИ” : БАТЬКО РОЗПОВІВ, ЯК НАД ДИТИНОЮ ЗНУЩАЛИСЯ В ТАБОРІ ПІД КИЄВОМ

Джерело.