fbpx
Політика
У ГПУ прокоментували зрив допиту Януковича

Донський заявив, що перенесення засідання суду – не в інтересах прокуратури.

Начальник відділу департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський прокоментував зрив відеодопиту екс-президента Віктора Януковича.

“Я можу сказати тільки одне – зрив допиту абсолютно не в інтересах прокуратури, оскільки ми добре розуміємо, що Янукович може знайти куди комфортнішу аудиторію для того, щоб висвітлити свої політичні тези, які він хотів би висловити. А в суді у сторони прокуратури є можливість і повноваження поставити такі питання, які, на нашу думку, спростують ті тези, які він міг би висловити”, – сказав представник ГПУ.

Він зазначив, що в інтересах сторони обвинувачення проведення повноцінного допиту.

При цьому в прокуратурі остерігаються можливості того, що коли Янукович говоритиме “з папірця” – у нього така можливість буде, а як тільки справа дійде до питань сторони обвинувачення – ця можливість тим чи іншим способом пропаде.

При цьому прокуратура готова до цього допиту і зацікавлена в тому, щоб він відбувся.
Крім того, Донський пояснив, чому Янукович у цій справі проходить як свідок. Справа в тому, що він проходить як підозрюваний за іншим кримінальним провадженням з аналогічними епізодами. При цьому кримінально-процесуальне законодавство передбачає, що в такому випадку по другому провадженню проходити як підозрюваний він не може.

“Це тільки процесуальний аспект, але він є саме підозрюваним за тими ж злочинами, за якими звинувачуються на сьогодні співробітники “Беркута”. Це просто законодавча конструкція і нічого більше”, – сказав він.

Так, Донський уточнив, що Януковичу інкримінують ст. 255 КК – створення злочинної організації, а також організацію умисних вбивств за попередньою змовою організованою групою осіб.

За словами Донського, допитати Януковича у Росії не можна, тому що не вдається виконати процесуальну процедуру. Вже на стадії з’ясування, чи дійсно він знаходиться в Росії, російська сторона посилається на те, що провадження нібито політичне, і не підтверджує, що він перебуває в Росії.

Нагадаємо, що засідання суду у справі про вбивство активістів Євромайдану в лютому 2014 року, на якому в відеорежимі повинні були допитати Януковича, перенесено на 28 листопада через те, що підозрюваних екс- “беркутівців” не доставили до суду.

Читайте також: НОВА ЗАЧІСКА І ЗЕЛЕНА ПОМАДА: ГАЙТАНА КАРДИНАЛЬНО ЗМІНИЛА ІМІДЖ

Джерело.

 

Related Post

facebook