fbpx
Україна
У Харкові виявили квартиру де переховувалися бойовики ІДІЛ

Служба безпеки України спільно з прокуратурою, поліцією та міграційною службою блокувала декілька транзитних каналів переправлення іноземних бойовиків міжнародної терористичної організації ІДІЛ через територію нашої держави.

Про це повідомили у прес-службі СБУ .

“У Харкові оперативники спецслужби виявили приватну квартиру, що використовувалася для тимчасового переховування членів ІДІЛ, які мали намір транзитом виїхати в сирійсько-іракську зону бойових дій.

У “перевальному пункті” перебувало четверо іноземців – вихідців з країн Центральної Азії. Двоє з них були депортовані з Туреччини у зв’язку з причетністю до терористичної діяльності. При собі вони мали декілька комплектів паспортів різних держав з переклеєними фото. Інші двоє очікували в Україні виготовлення фальшивих документів для подальшого переправлення через Туреччину до Сирії.

Кошти на житло прихильникам ІДІЛ, придбання ними підроблених паспортів та проставляння в них фальшивих “дата-штампів” про перетин державного кордону України, а також забезпечення “коридорів” у міжнародних аеропортах надходили із-за кордону.

Про використання коштів функціонерами ІДІЛ надсилалися фінансові звіти”, – йдеться у повідомленні.

Так, двоє іноземців рішенням суду вже примусово покинули територію нашої держави. Перевірки стосовно двох інших продовжуються.

Окрім цього, у Дніпрі співробітники СБУ затримали вихідця з однієї з колишніх республік Радянського Союзу, якого розшукував Інтерпол. Чоловік брав безпосередню участь у вербуванні та переправленні прихильників ІДІЛ, які прямували з країн Центральної Азії до Сирії, забезпечував їх коштами, місцями проживання та проїзними документами.

Ще одного прихильника ІДІЛ, оголошеного у міжнародний розшук, правоохоронці затримали на Київщині. Уродженець з однієї з колишніх республік СРСР упродовж 2014-2015 років пройшов підготовку у таборах терористів у Сирії та брав безпосередню участь у бойових діях на боці “Ісламської держави” в сирійсько-іракській зоні.

Матеріали щодо затриманих іноземців направлено до прокуратури для обрання запобіжного заходу у вигляді екстрадиційного арешту.

Читайте також:ЄГИПЕТСЬКА АРМІЯ ЗНИЩИЛА ЛІДЕРА “ІД” НА СИНАЇ

Джерело.

facebook