fbpx
Суспільство
У Києві орендарі перестали платити за квартири: поліція не допоможе

Кияни, що здають житло приїжджим, все частіше стикаються з неплатежами орендарів. Про це розповіли власники квартир, що потрапили в подібну ситуацію. Безліч публікацій з цього приводу і в соцмережах. У поліції кажуть: виселяти неплатників – не їхня компетенція.

Синдром лютого

Власник двокімнвтної квартири на вул. Сабурова, Антон М., що здав в листопаді житло молодій парі за 7 тис. грн на місяць, після Нового року не отримав від квартирантів ні копійки. Хоча орендарі, вселяючись, дали заставу в розмірі місячної оплати, підписали договір, складений фірмою-посередником, і залишили паспортні дані. Але справно оплачували оренду і комуналку лише два місяці.

“Вони розповідали то про “новорічні форс-мажори”, то про “мертвий” сезон на роботі. Я входив у становище. Але застава вже з’їдена, комуналка не оплачена за два місяці, і що тепер з ними робити, незрозуміло”, – розповів Антон. На пошук нових квартирантів в лютому може піти кілька тижнів, а це нові грошові втрати. За словами Антона, йому залишається сподіватися, що “ось-ось заплатять”.

Обговорення проблем з квартирантами популярне і в соцмережах. “Здана квартира. $170 плюс комуналка. За газ не заплатили вже 5 тис. Варто взяти розписку і забрати пару великів у рахунок боргу за газ або просто взяти розписку?” – Анонімно радиться в соцмережах господар однокімнатної квартири в спальному районі.

З новими цінами на комуналку проблеми неплатежів виникають навіть у квартирах дорогого сегмента, де вартість оренди – від 10 тис. грн.

Поліція не допоможе

За словами експертів, неплатоспроможних квартирантів в нинішніх реаліях краще виселяти, навіть якщо заборгованість становить кілька тижнів, а якщо відмовляються – викликати поліцію. Хоча в поліції нам сказали, що виселяти не в їхніх повноваженнях. “Єдине, чим ми в даному випадку допоможемо, – задокументуємо дану ситуацію, нею після можна оперувати в суді. Також наше завдання – не допустити, щоб з’ясування стосунків між конфліктуючими дійшло до рукоприкладства. Але виселяти когось примусово – не наша компетенція”, – пояснила нам патрульна Людмила Мілевич.

Як розповів президент Асоціації ріелторів України Сергій Злидень, юридично у жертв подібних історій один шлях – звертатися до суду і вимагати примусового виселення квартирантів і оплати простроченої оренди. “Найчастіше “кидають” орендодавців, які, намагаючись ухилитися від сплати податків, не укладали договорів з квартиронаймачами. Але і їм слід звертатися до суду, залучаючи в свідки сусідів, що можуть підтвердити, що люди проживали в квартирах”, – говорить Злидень.

Читайте також: ЯК ЗМІНЮВАЛАСЯ СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА В УКРАЇНІ

Застава не врятує

За словами співробітника агентства “ОВІЛ” і члена Асоціації фахівців нерухомості України Дмитра Ісокова, неплатежі часто пов’язані з тим, що іногородні їдуть до Києва на одні обіцянки по зарплаті, а за фактом отримують зовсім інші гроші: “Саме такі пояснення найчастіше доводиться чути. А заставна сума в розмірі місячної вартості оренди, після підвищення комуналки, вже не в повній мірі захищає господарів. Місяць несплати – і господар уже в великому мінусі. Вимагати велику заставну суму марно – у клієнтів банально немає цих грошей”.

Джерело.

facebook