fbpx
Україна
У Києві відвідувачів звіринця закрили в клітці і били палицею

Столичний зоопарк вчора перетворився на театральну сцену. Тут пройшов допрем’єрний показ вистави під назвою Zoo в унікальному форматі “променад”.

Глядачі могли не тільки насолодитися екскурсією по зоопарку, а й стати свідками справжньої людської драми, розіграної акторами “Дикого театру”.

Декораціями для постановки стали мешканці звіринця, відвідувачі і самі працівники. Подивитися незвичайне дійство вирушила і “Сегодня”.

Стартував перформанс зі звичайною екскурсії по зоопарку, а через десять хвилин почалося і саме дійство. Актор-екскурсовод, розповідаючи присутнім про мешканців зоопарку і незвичайних звички тварин, стає об’єктом переслідування одного з відвідувачів.

Молодий хлопець-провокатор поводиться зухвало, застрибує на огорожі і пристає до екскурсовода з розпитуваннями про його особисте життя: дітей, дружину і домашніх тварин, намагаючись при цьому розповісти йому і всім присутнім про своє життя, повне драматичних подій.

До слова, по ходу незвичайного спектаклю акторові, музикантові відвідувачам, дісталося від однієї зі співробітниць звіринця. Коли хлопець для дійства заліз і сів на перила вольєра для левів, до нього з переляком підбігла жінка і закричала: “Ти куди заліз!? А ну злазь негайно!”.

Актор спробував заспокоїти робітницю, пояснюючи, що це частина вистави, на що жінка грізно відповіла: “А мені то що? У тебе спектакль, а у мене в цьому вольєрі – леви!”. Самі хижаки на перформанс і небажаного гостя ніяк не відреагували, продовживши спокійно грітися на теплому сонечку.

Не менш вражаючою виявилася кінцівка вистави, коли глядачі підійшли до недіючого вольєру, в якому колись містилися видри. Зайшовши разом з екскурсоводом в вольєр-клітку, люди несподівано для себе опинилися в ролі тварин.

Відвідувач-провокатор зачинив за групою двері у вольєр і став кидатися на глядачів з палицею, щоб кожен відчув себе в шкурі тварини, якій доводиться все життя перебувати в тісній клітці. Для більшої переконливості, хлопець заліз на дах клітки.

За словами заступника директора зоопарку Сергія Харькова, який також став глядачем і учасником постановки, до п’єси актори театру готувалися разом з працівниками зоопарку два тижні.

“Ми опрацьовували з акторами кожну локацію, щоб вистава не хвилювала тварин і не заподіювала незручностей відвідувачам. Стандартний формат постановки, коли використовується підсвічування, аудіосупровід, спецефекти, для зоопарку не підходять.

Читайте також: ЯК ЗАХИСТИТИ БУДИНОК ВІД ЗЛОДІЯ: НА ЯКІ ХИТРОЩІ ЙДУТЬ ГРАБІЖНИКИ

Для розв’язки, яка була дуже динамічною, ми вибрали старий, недіючий вольєр без тварин”, – розповідає Харьков. Ексцес, що стався з вольєром для левів заступник директора зоопарку пояснює імпровізацією актора.

“Нічого подібного не передбачалося. Це не було погоджено з режисером. Ми відразу підійшли до актора і попросили його злізти”, – розповідає Харьков.

За основу постановки Zoo була взята відома американська п’єса Едварда Олбі “Що трапилося в зоопарку”. Офіційна прем’єра відбудеться сьогодні і в п’ятницю (початок – о 18:00). Ціна квитків – 220 грн. Побачити виставу одночасно можуть 20 осіб.

facebook