fbpx
Політика
У Мінську завершилися переговори Контактної групи: підсумки зустрічі

Україна наполягає на демілітаризацію Дебальцеве і вимагає від бойовиків виконувати рамкову угоду.

У столиці Білорусі завершилися переговори Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту на Сході України. Прес-секретар представника України в Групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер озвучила підсумки зустрічі.

“Головна тема в підгрупі з безпеки – імплементація рамкової рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів. Представники Орлоя продовжують порушувати режим припинення вогню в районі Станиці Луганській, зриваючи таким чином реалізацію рамкової рішення”, – написала вона на своїй сторінці в Facebook.

Оліфер повідомила, що з метою подальшої деескалації ситуації на Донбасі Україна ставить питання про демілітаризацію Дебальцеве. Київ, зокрема, наполягає: розведення сил і засобів має відбуватися від лінії, визначеної Меморандумом 19 вересня 2014 року за умови повного припинення вогню вздовж всієї лінії зіткнення. Слід особливо відзначити, що Україна цілком і повністю виконує взяті на себе зобов’язання в питаннях безпеки.

За словами прес-секретаря Кучми, ключовою темою роботи гуманітарної підгрупи було звільнення незаконно утримуваних осіб. Тристороння контактна група доручила підгрупі з гуманітарних питань підготувати все необхідне для звільнення максимальної кількості людей ще до новорічних свят.

“І в підгрупі з безпеки, і в гуманітарній підгрупі, і в контексті соціально-економічних проблем гостро стоїть питання відкриття КПВВ в Золотому. Представники Орлоя як і раніше не дають чітких пояснень про причини блокування відкриття КПВВ. Україна в черговий раз на всіх рівнях підтвердив свою повну готовність до відновлення роботи цього пункту пропуску до 10 грудня 2016 року”, – повідомила вона.

Крім того, як зазначила Оліфер, Тристороння контактна група доручила підгрупі з економічних питань в максимально стислі терміни організувати підписання протоколу, який би дозволив розблокувати роботу Попаснянського водоканалу на території Луганської області.

Читайте також: КАТОЛИЦЬКЕ РІЗДВО МОЖУТЬ ЗРОБИТИ ВИХІДНИМ

Джерело.

facebook