fbpx
Україна
У Раді розповіли, про що Порошенко буде говорити з Трампом

На переговорах президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом будуть підніматися питання стратегічного партнерства України і США, подальше продовження санкцій і, можливо, надання Україні летального зброї

Про це “Сегодня” заявила глава парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко.

“Важливий сам факт зустрічі, яка повинна відбутися. Тепер питання, як зробити цей візит ефективним з точки зору домовленостей, які потім будуть закріплені конкретними директивами, які команда Трампа, а багато вакансій ще не заповнені, буде далі впроваджувати.

Тут буде багато залежати від досвіду, зокрема дипломатичного досвіду Порошенка як парламентера в донесенні нашої позиції – що без України по Україні не повинно бути жодних домовленостей.

І це також можливість сформувати певну позицію Трампа і відповісти на питання, які у нього будуть, спілкуючись з ним вживу.

Ане через наших союзників – голову Ради ЄС Дональда Туска, генсека НАТО Йенса Столтенберга, прем’єра Британії Терезу Мей, або канцлера Німеччини Ангелу Меркель”, – сказала Ганна Гопко.

За її словами, напевно Порошенко і Трамп обговорять ключову тему – стратегічне партнерство України і США, як його наповнити змістом і конкретикою, а не просто хорошими заявами. “Обговорять і питання подальшого продовження санкцій. Очевидно, що одним з питань крім санкцій може бути летальна зброя.

Тут багато чого буде залежати від дій Росії, від її здатності домовлятися і реального виходу з України. І звичайно ж питання кроків для мирного врегулювання ситуації на Донбасі, деокупації Криму, плюс співпраця бізнесу, залучення інвестицій”, – вважає голова комітету ВР.

Що стосується нового формату переговорів з Росією щодо врегулювання ситуації на Донбасі, про що сьогодні заявили в Держдепі, то, за словами Гопко, тут США перш за все зацікавлені в реальному результаті, зрушеннях і прогресі, особливо в безпековій частини.

“Адміністрація Трампа і він особисто хочуть показати, що на відміну від попередніх запізнілих і нерішучих зусиль Обами, Трамп, як і з авіаударами в Сирії, хоче побачити, де його втручання буде ефективним і покаже, що він як Рейган свого часу з СРСР.

Трамп хоче показати, що він насправді крутий і ефективний. І гасло “How to make America great again” – коли Америка реально за щось береться, доводить це до результату.

Це також важливо показати адміністрації Трампа на тлі внутрішніх конфліктів між виконавчою владою і Конгресом через розслідування щодо втручання Росії в президентські вибори.

Їм важливо показати, що Трамп не є представником якихось російських інтересів, а він саме американський президент і в американських інтересах – територіальна цілісність і суверенітет України, поліпшення безпекової ситуації, тому що від європейської безпеки залежить благополуччя і робочі місця в американському суспільстві.

США і ЄС – великі торгові партнери. А без вирішення конфлікту в Україні, поліпшення безпекової ситуації в ЄС це складно представляється, тому що Росія продовжує втручатися у внутрішні справи інших європейських країн, підриваючи через кібератаки стабільність і можливість економічного розвитку”, – підсумувала Ганна Гопко.

Читайте також: УКРАЇНКА ВЕЗЛА ДО ПОЛЬЩІ 8-РІЧНОГО СИНА У ВАЛІЗІ

Нагадаємо, раніше джерела “Сегодня” в українських дипколах повідомили, що на 19-20 червня запланований візит президента України Петра Порошенка до Вашингтона, де відбудеться перша зустріч з президентом США Дональдом Трампом.

Також сьогодні представник Держдепу США Хізер Нойерт заявила, що Штати можуть підтримати відмінний від Мінського формат врегулювання кризи в Україні, якщо він буде узгоджений і послужить досягненню миру.

facebook