fbpx
Політика
У Великій Британії підрахували дві третини голосів на референдумі щодо членства в ЄС

Явка склала 72%.

У Великій Британії,за результатами підрахунку голосів на двох третинах виборчих дільниць, з відривом у майже 500 тисяч голосів лідирують прихильники виходу карїни з Євросоюзу. Про це повідомляє Euronews.

Зазначається, що явка склала 72%.

Водночас раніше ЗМІ, посилаючись на дані про результати отримані з 50% виборчих округів, повідомляли, що за вихід зі складу ЄС проголосували 7 328 млн учасників референдуму, проти – 6 982 млн. Відзначалося, що за вихід з ЄС проголосували більшість районів північної та південної Англії, найбільші міста Уельсу, а також такі промислові центри як Ковентрі, Сандерленд, а також Шеффілд, який до початку референдуму вважався містом, в якому повинні були перемагати противники Brexit. У Лондоні місцеві виборці проголосували в основному за збереження членства в ЄС, причому, як вказує експерт Кентського університету Метью Годвін, їм вдалося зміцнити свої позиції в порівнянні з прогнозами, приблизно на 4%. Проте в Ліверпулі, Глазго і Ньюкаслі, де прихильники ЄС здобули перемогу, євроскептики зуміли додати в середньому 3-4%. Аналогічна ситуація складалася в невеликих містах, де прихильникам Brexit передбачали 55% підтримки, а в результаті в Донкастері, Бостоні, Іпсвічі вони отримали близько 60%. Читайте також Ердоган поставив ребром питання вступу Туреччини до ЄС, пригрозивши референдумом У Шотландії противники Brexit перемогли практично у всіх регіонах, в тому числі в Единбурзі, Глазго і Данді. У Північній Ірландії голоси розділилися, у тому числі і в різних районах Белфаста.

Як повідомлялося, у Великій Британії 23 червня відбувся референдум, на якому виборці мали вирішити питання про членство країни в Євросоюзі.

Очікується, всі голоси будуть підраховані до ранку 24 червня. Виборча комісія оголосить про підсумки референдуму до початку робочого дня в Великій Британії.

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, проведеними соціологічним інститутом ComRes на замовлення газети Daily Mail, 48 відсотків британців виступають за збереження країни в ЄС, що на 6 відсотків більше, ніж тих, хто підтримує Brexit. У той же час, за результатами іншого дослідження, проведеного для газети The Times, розрив між прихильниками і противниками членства в ЄС становить лише 2 відсотки (51 проти 49 відповідно). Опитування, проведене ORB для газети  «Тhe Telegraph» показало: за те, щоб залишитись в ЄС проголосувало б 55% британців, за вихід – 42%.

 

Джерело

facebook