fbpx
Суспільство
Учителів звільнятимуть за аморальні вчинки

Педагоги, які своєю недостойною поведінкою скомпрометували себе перед учнями або іншими особами можуть бути звільнені з роботи.

“До суб’єктів, які можуть бути звільнені за вказаною підставою, належать учасники навчально-виховного процесу, зазначені у статті 50 Закону України “Про освіту”, а саме: керівні, педагогічні, наукові, науково-педагогічні працівники, спеціалісти”, – повідомляють у Верховному суді.

Згідно з позицією суду, звільнення працівника, який виконує виховні функції та який вчинив аморальний проступок, допускається за наявності 2-х умов: аморальний проступок повинен бути підтверджений фактами; вчинення проступку несумісне з продовженням роботи, що має виховну функцію.

Читайте також: ЗАКОРДОННІ ПОСИЛКИ УКРАЇНЦІВ БУДУТЬ ВИЛУЧАТИ

Таке звільнення допускається за вчинення аморального проступку як при виконанні трудових обов’язків, так і не пов’язано з ними. Наприклад, вчинення такого проступку в громадських місцях або в побуті.

У правовій позиції суду наголошується, що особистий приклад викладача та його авторитет і високоморальна поведінка мають виключно важливе значення у формуванні свідомості молоді.

Джерело.

facebook