fbpx
Економіка
Україна почала купувати газ у Норвегії – ЗМІ

“Нафтогаз” не імпортував норвезької паливо з минулого року.

Норвезька нафтогазова компанія Statoil через майже рік відновила поставки природного газу в Україну. Про це повідомив чиновник в Міненерго України, посилаючись на дані Державної фіскальної служби, передає “Капитал”.

Поставки були відновлені в кінці липня. За цей місяць Statoil поставила майже 7,5 млн кубометрів газу. У серпні обсяг поставок Statoil склав 10,2 млн кубометрів за даними попереднього декларування.

За даними ДФС, від контрагентів з Норвегії в липні газ поставлявся за середньою ціною 200,9 доларів / тис. куб м. Всі обсяги поставляються на адресу НАК “Нафтогаз України”.

У прес-службі державного холдингу інформацію про європейські контрагентів не коментують.
Statoil – другий за обсягами постачальник газу для Європи після Газпрому. Частка норвезького холдингу в 2015 на європейському ринку газу склала близько 25%, частка Газпрому – 31%.

Statoil почав поставки газу в Україну в жовтні 2014 року після відкриття словацького реверсного маршруту. В результаті компанія стала одним з найбільших експортерів палива в Україну. У 2014-му норвезьких холдинг поставила в Україну більш 890 млн кубометрів, в 2015-му – понад 2 млрд кубометрів, за даними Держстату. З листопада минулого року НАК “Нафтогаз України” припинив закупівлі газу у Statoil через високі ціни.

Читайте також: ЄВРОСОЮЗ ПЕРЕДАВ МІНСЬКУ ТЕХНІКУ ДЛЯ ОХОРОНИ БІЛОРУСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО КОРДОНУ

Джерело.

Related Post

facebook