fbpx
Україна
Україна в “Євробаченні”: провали і злети українців на найбільшому пісенному конкурсі

За понад 60 років історії “Євробачення” найбільший в Європі конкурс зробив “зірок” з групи АВВА, Селін Діон і ще десятків артистів. В цьому році в “Євробаченні” беруть участь 43 країни. В Україні в нацвідборы перемогла група O.Torvald, якій букмекери пророкують одне з останніх місць. Сайт “Сегодня” згадав, хто представляв Україну на “Євробаченні” і які місця посыдала наша країна.

“Євробачення” вперше провели в 1956 році в Швейцарії для того, щоб об’єднати Європу і вибрати кращу пісню. Кожна країна могла представити відразу дві пісні, вони виконувалися сольно. Існувало тільки два підсумкових місця: одна країна-переможець, а всі інші офіційно посідали друге місце (їх результати просто не оголошувалися). Україна ж вперше взяла участь у конкурсі тільки в 2003-му, “Євробачення” до цього моменту існувало вже 47 років. На даний момент конкурс – найпопулярніший неспортивний масовий захід, аудиторія “Євробачення” досягає 600 мільйонів осіб. Для кожної країни це можливість представити свою культуру перед десятками країн.

У 2003 році на той момент музичний продюсер УТ-1 Олена Мозгова висунула на конкурс свого чоловіка Олександра Пономарьова. Пісню Hasta la vista для українського співака написав автор хіта “Diva”, який приніс перемогу Дані Інтернешнл в 1998 році. Однак, успіх Дани українцеві повторити не вдалося. З результатом в 30 балів Олександр Пономарьов посів всього лише 14 місце.

У 2004-му Україну на конкурсі представила Руслана. Пісня “Wild Dances” принесла співачці перше місце з результатом в 280 балів. Музичний конкурс приніс українці популярність не тільки в Європі, але і в США. У Румунії Руслана отримала нагороду за “Найкращий іноземний альбом”, а в штатах стала лауреатом премії “World Music Awards”. В Україні перемога Руслани також не залишилася непоміченою. Президент Леонід Кучма присвоїв співачці звання Народної артистки України, її продюсер став Заслуженим діячем мистецтв, а автор концертної програми – Заслуженою артисткою.

Після успіху 2004 року Україну чекав найгірший в історії її участі результат – гурт “Гринджоли” з піснею-гімном Помаранчевої революції “Разом нас багато” отримав всього 30 балів і посів 19 місце. 2005-ий, незважаючи на поразку у великому конкурсі, можна назвати найкращим роком в кар’єрі групи. Гринджоли гастролювали по Україні та ЄС, а їх пісня стала справжнім хітом. Правда, наступних хітів у групи так і не з’явилося. А в 2010-му колектив фактично розпався – з п’яти учасників залишився тільки один – Роман Калина. Він і зараз періодично виступає з піснею “Разом нас багато”.

У 2006-му на конкурс делегували Тіну Кароль, яка за рік до цього успішно виступила на “Новій хвилі”. Пісня “Show me your love” принесла співачці сьоме місце (145 балів) і стала поштовхом в її кар’єрі. В цьому році Тіна Кароль отримала звання Народної артистки України. Зараз співачка працює на одномуз телеканалів і продовжує гастрольну діяльність.

Виступ України на конкурсі в 2007-му році пройшов зі скандалом. Вєрка Сердючка з піснею “Dancing Lasha Tumbai” набрала 235 балів, викликала фурор на конкурсі і посіла друге місце. Однак після цього Андрій Данилко, як він сам зізнався в ефірі “Ехо Москви”, зіткнувся з цькуванням з боку РФ. Росіяни розчули в тексті пісні фразу “Russia good bye”. Після цього скасували його виступ в Сочі, вирізали його виступи з програм і скасували запрошення на “Нову хвилю”. У 2008-му Данилко отримав звання Народного артиста в Україні. Після початку військових дій на Донбасі Вєрка Сердючка перестала гастролювати, проте образ епатажної співачки залишився актуальним. Данилко запросили зніматися в американській комедії “Шпигунка”, крім того, його із завидною регулярністю звуть на “Євробачення” в якості запрошеної зірки.

У 2008 році Україну на “Євробаченні” представила Ані Лорак. Пісня “Shady Lady” (один з авторів – Філіп Кіркоров) набрала 230 балів, а Україна посіла друге місце. В цьому ж році “За вагомий особистий внесок у популяризацію української культури в світі та високу пісенну майстерність” Лорак отримала звання Народної артистки. На даний момент співачка продовжує гастролювати і випускає нові сингли, правда, працює Ані Лорак в основному в Росії.

У 2009-му Україна з піснею “Be my Valentine” представила Світлана Лобода. Співачка набрала всього лише 769 балів і принесла Україні 12 місце. Невисокий результат на конкурсі на кар’єру співачки не вплинув. На даний момент вона активно гастролює в Україні та інших країнах, а її пісню “К черту любовь” аналітики Яндекс назвали головним трендом року. Після конкурсу Світлана на місяць виїхала з країни в Непал – відновлювати сили.

У 2010 році Україну представила Alyosha. З піснею “Sweet People” співачка набрала 108 балів і посіла десяте місце. Участь українки в конкурсі пройшло зі скандалом. Вона пройшла національний відбір з піснею “To be free”, однак Європейський мовний союз визнав цю композицію невідповідною вимогам конкурсу. Пісня, всупереч правилам, була у відкритому доступі задовго до проведення “Євробачення”. На даний момент співачка продовжує виступати з концертами, пише саундтреки до серіалів.

У 2011-му Україна посіла четверте місце на “Євробаченні”. Пісня Міки Ньютон “Angel” набрала 150 балів. Після конкурсу українка іммігрувала в США. З Мікою працює музикант Ренді Джексон. Зараз вона орендує квартиру в Лос-Анджелесі, продовжує вивчати мову і мріє про “Греммі”.
До слова, в національному відборі Ньютон боролася за місце на “Євробачення” з Джамалою, однак у фіналі відбору остання відмовилася від участі.

Співачка Гайтана представила Україну на конкурсі в 2012 році з піснею “Be My Guest”. Зрізу після презентації її звинуватили в плагіаті, почувши в пісні мотиви “Сlocks” Coldplay і “When Love Takes Over” Kelly Rowland feat. David Guetta. Незважаючи на це, саме з цією піснею Гайтана вирушила в Баку і посіла 15 місце з результатом в 65 балів. Витрати на “Євробачення”, за словами продюсера співачки, досягли 400 тисяч доларів.
Останні кілька років співачка взяла паузу у своїй кар’єрі і практично не виступала. У 2016-му вона випустила сингл “Як би не було боляче”.

У 2013-му Україну на конкурсі представила Злата Огнєвич. Пісня “Gravity” принесла співачці третє місце з результатом 214 балів. В цьому ж році співачка стала тренером дитячого “Євробачення”. Номер співачки запам’ятався яскравою появою на сцені – її виніс один з найвищих людей на планеті 2,4-метровий Ігор Вовковинський.

Читайте також: БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ З ЄС: ДОСВІД СУСІДІВ УКРАЇНИ

У 2015-му в зв’язку з військовими діями, складною економічною та політичною ситуацією в країні Україна відмовилася від участі в “Євробаченні”. Однак уже в 2016-му тріумфальне повернення забезпечила Джамала. Пісня “1944” набрала рекордну для України кількість балів (534) і посіла перше місце. Джамала отримала після цього звання Народної артистки, а КМДА виділила співачці трикімнатну квартиру.

У цьому році Україну представляє група O.Torvald. Букмекери пророкують українцям останнє місце в конкурсі. Нагадаємо, другий півфінал “Євробачення” пройде 11 травня, а фінал – 13 травня.

facebook